Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi történik ha igazoltat a...

Mi történik ha igazoltat a rendőr egy ilyenért?

Figyelt kérdés
Par nappal ezelott este 9 ore fele a baratimmal kozteruleten egy uveg vodka tarsasagaban szorakoztunk, mire par rendor igazoltatott minket. En nem ittam semmit, mert eppen csak akkor erkeztem, de ettol eltekintve engem is igazoltattak, felirtak az adataimat. Aztmondtak, hogy ontsuk ki, es mehetunk tovabb. Mivan akkor, hogyha feljelentenek minket, beideznek, es megbirsagolnak? A penzbuntetesen felul varhato, hogy amikor majd munkat vallalok, eltiltanak a kozalkalmazotti, vagy esetleg kozszolgalati allasoktol? 16 ees vagyok.

2015. jan. 25. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Örülj, ha megúszod annyival, hogy eltiltanak azoktól az állásoktól.
2015. jan. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyesmiért csak pénzbüntetés jár. Amúgy nem kell szabályt szegned ahhoz, hogy igazoltassanak, bármikor megtehetik.
2015. jan. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
He fel akartak volna jelenteni, akkor azt kozolniuk kellett volna? Ala kellett volna irnom valamit?
2015. jan. 25. 22:06
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem, eljárást indítanak, majd kapsz egy idézést a bíróságra. Majd ott hozzák meg az ítéletet.
2015. jan. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Ha eljárást indítanak valaki ellen, azt közlik vele. Mivel te nem ittál alkoholt közterületen, csak ott voltál, így nem vagy büntethető.


Gondolom éppen eléggé megijedtek a többiek is, hogy gáz lesz, szerintem ez volt a célja a rendőröknek, nem pedig az, hogy 16 éveseket bírságoljanak... Mondjuk az fura, hogy az alkohol vásárlásának a helyére nem kérdeztek rá.

2015. jan. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy ez fontos lehet, de tisztelettel kozlom, hogy Rakerdeztek, hogy honnan szarmazik az alkohol. A haverom azon tovabb siklott, aztmondta, hogy nemtudja.
2015. jan. 26. 07:42
 7/10 anonim ***** válasza:
22%

Örülj, ha megúszod egy felfüggesztettel. Az új btk nagyon komolyan veszi az ilyet! Közterületen fióogyasztottatok alkoholt, ráadásul kiskorúak vagytok.

Ennek sajnos nagyon nem lesz jó vége, nem egy ilyen esetről hallottam már....

2015. jan. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 kovpet ***** válasza:

18 éves kor alatt sem tilos alkoholt fogyasztani.

Közterületen viszont tényleg tilos általában (mindenkinek, 18 év felett is). Szabálysértésnek számít, pénzbírság szabható ki érte.

Ha megbüntetnek, akkor ki kell fizetni a bírságot és meg kell hallgatni a fatert, hogy leszid érte és ennyi, vége a történetnek. Nem tiltanak el semmitől, ne félj.

2015. jan. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem úgy van hogy lehet alkoholt inni közterületen ?
2015. jan. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kovpet ***** válasza:

De, úgy van. Lehet. Csak nem szabad :)

Helyi szabályozás van egyébként, önkormányzati hatáskör, ha jól tudom. Általában tiltani szokták, mert valamit betiltani egy jogszabály megírásának kérdése meg egy szavazásé, a problémát kezelni meg bonyolult, rendőr kell meg térfigyelő kamera, stb, sok pénz.

2015. jan. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!