Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lovasrendőr szeretnék lenni,...

Lovasrendőr szeretnék lenni, mindegy, hogy milyen szakra vesznek fel a Közszolgálati Egyetem Rendészettudomány karára?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy Alétezik Magyarországon egy Lovas Alosztály, és minden álmom oda bekerülni! Olvastam nagyon sokat róla, és idén érettségizem. Az NKE-rendészettudomány Kar közrendvédelmi szakára szeretnék jelentkezni, de megjelöltem a büntetés-végrehajtási szakot is. Mivan, ha az utóbbira vesznek fel? Diplomám után szakosodhatok/jelentkezhetek a Lovas Alosztályhoz?

2015. febr. 4. 17:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Már hogy lenne mindegy? Lovasszakra vegyenek fel!
2015. febr. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szeptember óta sasolom a felvi.hu-t, de ilyen nincsen, hogy lovas szak :ooo :/
2015. febr. 4. 17:16
 3/12 A kérdező kommentje:
Épp ezért vagyok bajban. Illetve pontosítok: Mivel a Lovas Losztály a készenléti rendőrséghez tartozik, ezért nyilván oda szeretnék bekerülni. AKkor milyen szakot kell végeznem, hogy készenlétis legyek? (és a lovas alosztályban legyek)
2015. febr. 4. 17:17
 4/12 anonim ***** válasza:
Megkívántad a kardlapozást?
2015. febr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Najó, jobb pár dolgot tisztázni: büntetés végrehajtásra csak hivatásos állományban lévőek jelentkezhetnek, ergó ha te most érettségizel akkor nem. A bv amúgy is teljesen távol áll a többi rendőri szakasztól, nem hiszem h onnan átmehetnél lovasra. Ha mindenáron lovasrendőr akarsz lenni, akkor inkább rendőri szakközépbe jelentkezz, mert az egyetemen tisztként végzel és tiszteket nem nagyon vesznek fel a lovasokhoz. Ezt mondták nekünk a tanáraink.
2015. febr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kanadában rengeteg lovasrendőr van.

Vörös egyenruhájuk van.


Fel kéne állítani egy lovasezredet a honvédség kötelékén belül.

2015. febr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha lovasrendőr szeretnél lenni, akkor felejtsd el a Közszolgálati Egyetemet. Ahogy előttem írták, egy tiszt van, a parancsnok. Illetve talán van még egy, de ő ténylegesen nem lovas, csak az alosztályhoz tartozó, de valamilyen "segéd" feladatot ellátó személy.


Ha mindenképp ez az álmod, akkor javasolom, hogy vedd fel a kapcsolatot a Készenléti Rendőrség személyügyi részlegével, és kérdezd meg, hogy tudsz oda bekerülni.

2015. febr. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Készenlétire úgy tud bekerülni ha előtte szolgál rendőr altisztként 1-2-3-4 évet.


"Fel kéne állítani egy lovasezredet a honvédség kötelékén belül."


Van Diszezred a Honvédség kötelékén belül, ők adják a Lovasokat ha épp olyan felvonulás van. Erre külön ezred megint felesleges lenne.

Mellesleg a legtöbb egységnek van külön lovas díszegysége.

Nálunk a Ludovika Zászlóaljnál(NKE-HHK) pl. most szervezik ezt tisztjelöltekből.

2015. febr. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A Ludovika Honvéd Huszár Díszszakaszra gondolsz? :)
2015. febr. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hacsak nem beszélünk külön nyelvet, ez esetben ezt mondtam igen.
2015. febr. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!