Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lovasrendőr szeretnék lenni,...

Lovasrendőr szeretnék lenni, mindegy, hogy milyen szakra vesznek fel a Közszolgálati Egyetem Rendészettudomány karára?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy Alétezik Magyarországon egy Lovas Alosztály, és minden álmom oda bekerülni! Olvastam nagyon sokat róla, és idén érettségizem. Az NKE-rendészettudomány Kar közrendvédelmi szakára szeretnék jelentkezni, de megjelöltem a büntetés-végrehajtási szakot is. Mivan, ha az utóbbira vesznek fel? Diplomám után szakosodhatok/jelentkezhetek a Lovas Alosztályhoz?

2015. febr. 4. 17:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Hát nem igazán volt egyértelmű, mert az általam ismert díszszakaszt nem a Ludovika Zászlóaljnál/nak/ szervezik, hanem a teljes NKE-nél, ami ugye egy kicsit nagyobb halmaz, plusz a már aktív tagok sem kizárólag tisztjelöltek. :)
2015. febr. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"Nálunk a Ludovika Zászlóaljnál(NKE-HHK) pl. most szervezik ezt tisztjelöltekből."


Szerintem elég egyértelmű voltam egyébként.


Az egész egyetemnek a dísz-szakaszáról azt hogy bárki mehet oda, amúgy sem hallottam még, de jobb is... Kicsit kezd nevetségessé válni, hogy egy KTK-s csakúgy felvehet egy katonai hagyományokon alapuló egyenruhát... Nem elég hogy a Ludovika épületében a tisztképzés régi fellegvárában (A mi épületünkben...) csak civil képzés van, még ez is....

2015. febr. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!