Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ez lopásnak számit, vagy...

Ez lopásnak számit, vagy jogtalan eltulajdonitásnak?

Figyelt kérdés

Novemberben mikor mentem levenni a fizetésem, a bank előterében talaltam egy bizonyos 10000FT alatti összeget.

Elhoztam. Vártam körülbelül két hetet, ugy gondoltam, hogy ha valakinek hiányzik ugy is megkeresnek, a kamera alapján és vissza adom a tulajdonosának. De nem történt semmi. Karácsonyra elköltöttem.

Ma jött egy idézésem a rendörségtől, hogy lopás megalapozott gyanújaként gyanusítottként idéznek. Teljes a para. Tudom nem kellett volna elvenni, de már késő bánat. :( Milyen büntetésre számithatok? A másik dolog hogy utána nézem, a törvény szerint, ez jogtalan eltulajdonitásnak minősül. tiszta ideg vagyok.


2015. márc. 11. 15:37
1 2
 1/13 Andizsuzsi ***** válasza:

"ugy gondoltam, hogy ha valakinek hiányzik ugy is megkeresnek, a kamera alapján"


Megtörtént. A jogtalan elsajátítás pedig 1 évig terjedő börtönnel is büntethető.

Amúgy te komolyan úgy gondoltad, hogy majd a bank megkeres, hogy légyszíves add már vissza azt, ami nem a tied?

2015. márc. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem azt gondoltam hogy a bank. de ha az aki elhagyta, idejött volna zokszo nélkül vissza adom. tudom hogy hibáztam, de már nem tudom visszacsinálni. bizom benne hogy felfüggesztettet kapok. :(
2015. márc. 11. 16:02
 3/13 anonim ***** válasza:
10e alatti osszegert meg felfuggesztettet sem...
2015. márc. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az összeg olyan kicsi hogy nem lesz semmi bajod, a pénzt találtad ,elmondod hogy kerested a lehetséges tulajt de nem volt ott senki, így inkább elvitted és megőrizted ,most meg örülsz hogy meglett a tulaja,visszaadod annak akié, és ennyi a történet. Ha kérdezik ,miért nem jelentetted a rendőrségnek, akkor adod az ártatlant ,hogy azt hitted csak elveszett tárgyakat lehet ott leadni,vagy valami hasonló blabla.
2015. márc. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
lopás = jogtalan eltulajdonitás
2015. márc. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Lehet nem ezért az esetért kaptad az idézést. Nem loptál máshol is? A bank nem szereti az ügyfeleit megkeresni ilyennel, mert a PR-osok kitalálták, hogy elmondod a baráti körödnek meg a levelet amit küldtek megmutatod mindenkinek meg fórumokban közszemlére teszed és ez a Bank hírnevét rontja. Így most az a divat, hogy mindent átpasszolnak a rendőröknek-.
2015. márc. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem 10-ből 9 ember ezt csinálta volna amit te; köztük én is.


Nem kell aggódnod, szerintem pénzbüntetést kapsz és ennyi. Nagyon maximum felfüggesztettet (de már ezt is kétlem).

2015. márc. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
nem loptam. :(
2015. márc. 11. 17:11
 9/13 anonim ***** válasza:
Aki elhagyja a pénzét az meg is érdemli. Amúgy bírságot fogsz kapni ezért + ki kell fizetned a 10 000 forintot.
2015. márc. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mondd azt, hogy azt hitted, te ejtetted el a pénzt.
2015. márc. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!