Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrség mennyi idő után...

A rendőrség mennyi idő után kezd el keresni valakit?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, van egy ismerősöm akivel naponta tartom a kapcsolatot, akár több üzenet, sms, telefonhívás is megtörténik. Pl. megszoktam, hogy este 5-kor mindig beszélünk meló után 1-2 órát facebookon. Egyszer csak nem ír, a telefonját nem veszi fel, 1 óra múlva pedig ki sem cseng. Haza nem ment, barátainál nincs. TUDOM róla, hogy nem az a csavargós típus, BIZTOS, hogy haza szokott menni munka után, ha meg nem, azt úgy is mondaná. Ez az egész 1-2 óra alatt kiderül (hogy nem elérhető este 5 után). Én ha bemegyek este 9-kor a rendőrségre, hogy az ismerősöm eltűnt, akkor:


1. leszarnak, várnak 1-2 napot

2. azonnal intézkednek


Mi ilyenkor a hivatalos menet?

A térfigyelő kamerákat mikor nézheti meg a rendőrség? (és egyáltalán mikor hajlandó megnézni? 2-3 nap múlva?)


2015. márc. 16. 07:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Általában 72 óra után foglalkoznak vele.
2015. márc. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az komoly... de vajon miért? 72 óra alatt annyi minden történhet.
2015. márc. 16. 07:30
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Mert az eltűntek tekintélyes része valóban nem eltűnt, csak máshol aludt, bosszúból nem ment haza, csak azt akarják, hogy hagyják őket békén, stb.


Az eltűnési bejelentések nagyon csekély része valódi eltűnés.


Az pedig, hogy a keresésre nincs erőforrás, köszönd kormányunknak.

2015. márc. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos íg van, ahogy az előttem szóló írta. Reméljük előkerül a barátod, de tapasztalataim alapján, aki 3-4 nap múlva sem kerül lő, az vagy nem akarja, hogy megtalálják, vagy történt vele valami.
2015. márc. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tűnt el senkim. A kérdés csupán elméleti.
2015. márc. 16. 10:25
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyértelműen bűncselekmény gyanúja esetén AZONNAL.

Más esetekben 24-72 óra. Attól függ,hogy beteg-e,idős-e,FideSS-e?

2015. márc. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem attól is függ, ki az illető. Egy 4 éves gyereket azonnal keresni kezdenek, egy felnőtt embert meg talán egyáltalán nem, hiszen nem köteles a tartózkodási helyét senkivel közölni.
2015. márc. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha az illető kis gyerek akkor a keresés azonnal megtörténik. Ha kicsit idősebb 12-18 éves akkor 24 óra. De ez a szám lehet kisebb is. Ha tegyük fel, tudják, hogy elrabolták akkor azonnali megint a keresés! Történettől és embertől függ. Ahogy egy fenti ember is írta, ez azért van, mert az esetek többségében a személy csak elmegy egy kicsit "kikapcsolódni" és elfelejt szólni azoknak akik aggódhatnak érte. De olyat is hallottam már, hogy eltervezte, csak aztán meggondolta magát és inkább haza ment.
2017. jún. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!