Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrségi fizikai alkalmasság...

Jóképű88 kérdése:

Rendőrségi fizikai alkalmasságira fel lehet készülni 5 hét alatt? Készenléti Rendőrséghez akarok felvételizni!

Figyelt kérdés

Jelenleg nullán vagyok fizikailag, korábban hobbi szinten gyúrtam, de sajnos fél éve nem edzettem egyéb okok miatt. 183 cm magas és 84 kg vagyok.

Április 27-én kellene teljesítenem a fizikai felmérőt, mely 2000 m kötelező futásból, illetve az általam választott gyakorlatokból fekvőtámaszból, felülésből, fekvenyomásból, helyből távolugrásból állna.

A hajlított karú függés is játszik, csak nem tudom, hogy azt például melyik gyakorlattal érdemes felcserélni a 4 választott közül, ha egyáltalán érdemes? Amiatt kérdezem, mert törekszem arra is a jelen helyzetemben, hogy nehogy megnehezítsem a dolgom azzal, hogy rosszul választottam meg a gyakorlatokat és emiatt nagyon leterhelem magam valamelyikkel a felmérőn, az-az gyengébb végeredményt produkálok emiatt!? Csak azzal az egy gyakorlattal a hajlított karú függéssel tudom valamelyiket felcserélni, tehát nagy választási lehetőség nincs, vagy is lenne még egy választható az ingafutás, de az részemről felejtős! Egyébként itt van a táblázat [link] ,hogy miből hány darabot, illetve mennyi idő alatt kell teljesíteni a feladatokat, hogy értékelhető legyen. 80 ponttól megfelelt, de a célom minimum 95- 100 pont lenne! :)

Köszönöm előre is a választ, segítséget! ;)



2015. márc. 19. 12:03
 1/9 anonim válasza:

Fel,de ebben ők is segítenek:

Van/volt próbafutam,ami bár fizetős,de ad egy jó képet.

Én a "BM" strandon Mácsár Gábor kezei alatt készültem,őt nyugodtszívvel ajánlom,segítőkész.

Viszont a gyakorlatokat célszerű úgy megválogatni,amilyenek az erősségeid.

Én nagyon atletikus alkat voltam,alkatilag bírom a futást,ezért az én gyakorlataim-a 2 km mellett-az ingafutás,távolugrás,függés és felülés volt.

Ha erőgyakorlatokban vagy jó,gyúrj rá a súlyemelésre,függésre,felülésre és a fekvőre.Szerintem.

2015. márc. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kielégítő választ! ;)


Sajna nekem a futás sosem volt az erősségem, meg nem is tartozik a kedvenc sportágaim közé, de a 2000 m az kötelező ha tetszik ha nem, ráadásul még cigizek is, ami meg futásnál nem éppen előnyös meg más sportág mellett sem. :/

2015. márc. 19. 23:44
 3/9 A kérdező kommentje:

Egyébként múlt héten szerdán voltam tájékoztatón BP-en a KR.-nél a felvételi ügyben, és ott mondták, hogy június 1-ig meg kellene lennie mindennek. Jelentkező az állásra van bőven (tudnak válogatni), tehát ha lehet minél hamarabb teljesítsük a fizikait, mert ha az megvan, akkor utána jönnek az ottani orvosi vizsgálatok, a pszichológiai teszt, a bizottsági elbeszélgetés, illetve a lakóhelyemen/munkahelyemen környezettanulmányt végez az NVSZ. Ez a folyamat akár 1 hónapot is igénybe vesz.

Nos ezért választottam az április 27. időpontot, hátha sikerül a fizikai és beleférek még június 1-ig mindenbe, de attól függetlenül még nem biztos, hogy felvesznek, mert ugye a bizottsági elbeszélgetésen szimpinek kell lenni. :)

Ha későbbi időpontot választanék, pl.: május 18-át akkor arra van esély az-az 50-50%, hogy októberben is lesz egy állomány aki a képzést akkor kezdi meg, és ha szerencsém van oda kerülhetek hozzájuk. Ez azért van így, mert akik most jelentkeznek azok közül nem mindenki tud bekerülni a júniusi csoportba (létszám miatt/júni. 1-re még nem lesz meg az érettségijük) és akit amúgy is felvennének, de nem fér bele a júniusi állományba az értelemszerűen az októberi állományba kerülne bele.


Szóval akárhogy is nézem, fel lehet kötni a gatyát...:)

2015. márc. 20. 00:25
 4/9 anonim válasza:

Fel bizony,nem olyan egyszerű ám bejutni mint ahogy azt hiszik.

Szépen megválogatják kit vesznek fel,mert megtehetik,van jelentkező.Meg is teszik,mert ide vagy oda minden érzés:nem az a munka amire mindenki megfelel.


Nagyon sok sikert kívánok a felvételihez!

2015. márc. 20. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon Szépen Köszönöm! ;)


Most már csak az egészségemnek nem szabad közbeszólnia, és akkor mehet a felkészülés/megpróbáltatás. Csak mert 1 hónappal ezelőtt sajna volt egy kórházi kezelésem, és most tudtam meg, hogy az eredményeim jövőhétnél előbb nem lesznek meg, szóval nem éppen a legjobb időpontot sikerült kifognom...:/ Nah, de majd minden kiderül...


Ha esetleg most nem jönne össze, akkor csak reménykedni tudok, hogy majd még valamikor indít ilyen toborzást/képzést a Készenléti Rendőrség, legalábbis 2009-től eddig minden évben volt. Inkább nem megyek ennyire előre, majd úgy is megtudom ha lesz. :)

2015. márc. 20. 13:19
 6/9 anonim válasza:

Szia!

Magosi Zsombor a Készenléti Rendőrség kiképzője írt egy 5 hetes edzéstervet. A linken megtalálható:

[link]


Én ez alapján 5 hét alatt fel tudtam készüli és 92 pontot értem el. Az edzésterv mellé megfelelő étrenddel van esélyed rá, hogy sikerülni fog.

2015. márc. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm szépen! ;)


Ez most jól jött, gyorsba le is másoltam majd mentettem a Wordbe, hogy tutira meg legyen. :)


Anno te is egyébként a Készenléti Rendőrséghez jelentkeztél?

2015. márc. 20. 19:55
 8/9 mrc1 válasza:
Kedves kérdező ! Ha megoldható, fel tudnánk venni egymással a kapcsolatot? Szerdán megyek Budapestre a KR-hez tájékoztatóra, de szeretnék korábban informálódni róla.
2015. márc. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Persze megoldható!

2015. márc. 24. 00:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!