Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valaki kigáncsol engem és...

Ha valaki kigáncsol engem és én esés közben véletlenül belevágom valakibe a kést úgy hogy belehal akkor kit büntetnek meg?

Figyelt kérdés
Megjegyzés: Aki kigáncsol engem az csakis nekem akart ártani,nem volt szándékában direkt halálesetet okozni
2015. ápr. 4. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Az is előfordúlhat hogy elesel az utcán és levágod esős közben valakinek a fejét. Szerintem téged büntetnek meg, mert az utcán nem szabad elővenni a kést, bicskát, kardot csak az arra kijelőlt helyen, ami a vendéglők.
2015. ápr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De mi van ha otthon vagyok és azért van nálam kés mert krumplit akarok pucolni?
2015. ápr. 4. 22:11
 3/9 anonim ***** válasza:

A jog erre vonatkozó dolgait én nem ismerem. Józan paraszti ésszel azt kéne megbüntetni, aki kigáncsolt, mert ha látja, hogy kés van a kezedben, akkor minek okoz a kigáncsolással balesetveszélyes helyzetet?


A leírta kalapján nem a te hibád, mert te csak krumplit pucoltál. Vagyis nem akartál senkire rátámadni, nem volt benned ártó szándék stb. Az ártó szándék a kigáncsolóban volt. Igaz, hogy ő sem akart halált okozni másnak, de akkor is ő követte el a "gondatlanságot".

2015. ápr. 5. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát aki úgy kigáncsol valakit, hogy annak kés van a kezében, akkor gondolom (remélem) azt.
2015. ápr. 5. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 BlackSword ***** válasza:

Mindkettőtöket... Őt azért, mert balesetveszélyes halyzetet hozott létre, téged meg ugyanazért...


De látom nem sok krumplit hámoztál még meg, nem a bozótvágóval kell...

2015. ápr. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Megvádolnak : Gondatlanságból elkövetett ember öléssel. Ezért kaphatsz jó pár évet. Aztán majd fogadhatsz sztár ügyvédet, hogy az utolsó fillért is kiszedjék belőled. Mérsékelhetik a büntetésed valamennyivel. Úgy hogy lehet kapni krumpli hámozót, ami nem kés. Azzal kell.
2015. ápr. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Természetesen aki szúrt, tehát téged. De nagyon.
2015. ápr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Otthonodban krumplipucolás közben "kigáncsol" téged egy rosszándéku árto lélek és a krumplipucolo kiskésed megöl egy éppen ott felbukkano haragosodat? (Jol foglaltam össze?)

Szerintem a krumplit büntetik meg. Téged meg a diliházba küldenek mert feltételzted, hogy ilyen hülyeséget meg tudsz etetni a birosággal.

2015. ápr. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Öcsém nem igaz hogy még ilyen kérdésnél is belekötnek egyesek mindenbe


Nem mindegy hogy milyen késsel történik az eset?Nem ez a lényeg.Engem az érdekel hogy a jog szerint ki büntethető ezért?Legyen akkor kenyérvágó kés vagy olyan kés amit lehet legálisan magunkkal hordani otthon.Egyébként nem értem hogy jön ide a bozótvágó kés.Én már pucoltam krumplit kisebb késsel is amivel simán lehetne ölni úgyhogy nem értem miért kell ebbe is belekötni.És nem krumplipucolás közben értettem a dolgot,hanem tegyük fel megy a krumplik felé hogy megpucolja őket és eközben gáncsolná el valaki


Nekem az a tippem hogy a gáncsolót vonnák felelősségre.De mivel a válaszolók fele ezt a másik fele meg azt mondja ezért még mindig nem tudom biztosra hogy kit büntetnének meg


Nem készülök megölni senkit.Ha én megakarnék ölni valakit azt haragból tenném és olyankor nem foglalkoznék a részletekkel.Csak kíváncsiságból kérdeztem de itt úgy látszik nem lehet kérdezni semmit se belekötés nélkül

2015. ápr. 5. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!