Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mikor várható fejlemény...

Mikor várható fejlemény szabálysértési eljárással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2 éve ellopták a kerékpáromat és tettem feljelentést, a rendőr megküldte az ügyet a szabálysértési hatóságnak, mert értékhatár alatt volt.


A hatóságnál utána járva az ügyet az előadó nem küldte meg, ezért felvették velük a kapcsolatot és 1 év után végre oda került az ügy. Nos ott megtörténtek a kihallgatások és hozzáadódott az addig az előadó általi jegyzőkönyvek. (kihallgatták a tettest, és engem is)

Ez történt nagyjából a nyáron, azóta semmiféle fejlemény, a kerékpáromat azóta sem kaptam vissza, az ügy előadója pedig szinte elérhetetlen.


Lesz ebből valami, vagy majd elévülés miatt lezárják az ügyet és marad a tolvajnál a kerékpárom?


2015. ápr. 7. 22:39
 1/1 ConnectCare ***** válasza:

Nem egyszerű egy helyzet, mert a szabálysértési törvény nem igazán mondja meg, hogy ilyenkor mi a teendő (vagy csak én nem találtam meg). Az benne van, hogy 30 nap alatt kellene az ügyet elintézni és az is, hogy az eljárás törvényességét az ügyészség felügyeli.


Én a kérdező helyében megkeresném az ügyintézőt, ha ő nincs, a szabálysértési osztály, vagy ha ő sincs az adott járási/kerületi hivatal vezetőjét és kérném, hogy most már nagyon gyorsan tegyenek pontot az ügy végére. Ha ez nem segít, az ügyészséghez lehet fordulni, ami kivizsgálja az eljárást és megteszi a szükséges lépéseket.


Az ilyesmi egyébként az Alaptörvény XXIV. cikkébe is ütközik, ezért tulajdonképpen az Alapvető Jogok Biztosához is lehetne fordulni, de én ha ezt meg is játszanám, csak a hivatal, majd ügyészség megkeresése után.


Baj egyikből sem lehet, úgyhogy kitartás és előre a győzelemért! ;)

2015. ápr. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!