Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Zöldterületen parkkoltam....

Zöldterületen parkkoltam. Szabálysértési eljárást indítottak. Mi várható?

Figyelt kérdés

Zöldterületen parkoltam.

Az önkormányzattól kaptam egy levelet, hogy szabálysértési eljárást indítottak ellenem.

Egy ügyvéd ismerősöm azt javasolta nyilatkozzam azt, hogy nem én vezettem a kocsit, hanem egy közeli hozzátartozóm, és élek azzal a jogommal, hogy ne mondjam meg ki.


Van valakinak tapasztalata arról, hogy végződnek az ilyen ügyek?


Szegeden történt.

Egyébként egy kapubejáró szélén parkoltam, ahol rendszeresen parkol mindenki, de kétlem hogy ezt figyelembevennék.


2010. febr. 4. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
Az ügyvéd aztán képben van... ez már rég nem működik. Amióta bevezették az objektív felelősséget!!! Tehát bármi történik az autóval, bárki csinálta, (kivéve természetesen egy balesetet) a tulajdonos felel. Pontosan ezért, mert régen mindenki így bújt ki a felelősség alól. Sajna a kreszt kell betartani, nem a többi birkát nézni, hogy ha ő megáll úgy, akkor én is. Megbüntetnek max 15 ezer forintra, de talán még annyira se. Lehet kérni részletfizetést.
2010. febr. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Az ügyvéd egy barom. Az ilyen mindek praktizál. Egyébként az első jól írja. Szerintem is számíthasz 15-20 ezerre. Annyi, hogy egy ügyvéd (no nem ez, hanem egy igazi) írhat egy papírt, hogy csökkentsék a bűntetést, mert mondjuk első bírságod, rossz anyagi háttérrel rendelkezel stb. Hátha engedne belőle, meg kell próbálni. De tényleg ne ezzel a birkával.
2010. febr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk felújították a paneleket,így megszűnt vagy 200-300 parkolóhely.Így egyik este egy saras gödörbe álltam meg,másnap olyan 11 óra fele mentem az autóhoz találtam rajta a tilosban parkolás cetlit.

"Zöld területen való parkolás"

E-mailt irtam,telefonáltam ,hogy nemis zöld területen parkoltam,mivel egy saras gödör nem az,de nem számitottak sehol se ember számban,de viszonylag olcsón megúsztam.

8 ezer forintra büntettek meg,de más esetben a bírság 20-30 ezer forint.De szerintem te is megfogod uszni 10 ezer alatt.Ez még a jobbik eset.Sok sikert és lécci majd ird le mennyire büntettek meg.Köszi

2010. febr. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Állítólag az objektív felelősség a kresszben van, pl gyorshajtásra, de a zöldterületen parkolást nem a kresz, hanem városi rendelet tiltja, mintahogy azt is a város határozza meg, hogy ő mit gondol zöldterületnek (pl a saras gödröt).


A Szegedi rendelet szerint ez 30ezer ft-ra büntethető, aztán most várom mi lesz belőle.

2010. febr. 8. 17:08
 5/5 A kérdező kommentje:

Végül ez történt:

nyilatkoztam, hogy nem én vezettem illetve parkoltam ott, és mivel családtagom, valamelyik paragrafus szerint nem kell megneveznem.

Ez úgy történt hogy kiküldtek egy űrlapot, hogy mennyi a jövedelmem, meg hány embert tartok el, de én nem azt küldtem vissza hanem a fenti nyilatkozatot.


Ezután megszűntették az eljárást.


Az említett ügyvéd barátom azt mondta, hgogy ezt egyszer el lehet játszani, de másodszorra nem engedik.

2010. márc. 3. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!