Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tehetek a biztonságunk...

Mit tehetek a biztonságunk érdekében?

Figyelt kérdés

Közös udvaros társasházban lakunk, én babával vagyok itthon napközben kettesben.

Van egy elmebeteg szomszéd (60 körüli, magas, erős kötésű), aki kizárólag fenyegetően tud fellépni. Kétszer már rávágtam az ajtót, amikor átjött valamiért pampogni.


Korábban már volt rendőrségi ügye, mert egy másik szomszéddal összevitatkozott és leütötte azt a szomszédot, akinek kórházban varrták össze a fejét később.

Agresszív és kiszámíthatatlan. Nem is annyira a saját testi épségemért aggódok, inkább a babáért. Vagy ha engem megtámad, egyedül marad a gyerek (egy év alatti).


50 kg vagyok, 160 cm alatt, tehát nem próbálnék ki egy verekedést, valószínűleg nem én nyernék.

Milyen önvédelmi eszköz van, amit magamnál tudnék tartani, nem tudja ellenem fordítani és legális?


Valamint mi történik akkor, ha például konkrétan nem üt meg, de megpróbál benyomulni a lakásba - én pedig önvédelmi eszközt használok ellene? Engem vesznek elő?


Eddig működött az a megoldás, hogy én is nagyon határozottan és agresszívan léptem fel, egyelőre láthatóan elbizonytalanította ez. Mégis tartok tőle, hogy egyszer annyira elborul, hogy rám támad.


2015. ápr. 22. 09:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%

Ne nyiss neki ajtót. Még vitázni sem érdemes az ilyenekkel mert fel sem fogják mit mondasz. Ha kopog nem kell ajtót nyitni. Ha ennek ellenére rád veri az ajtót annak már van előjele. Pl: Vadul dörömböl, rugdossa, veri az ajtót. Rögtön hívni a rendőrséget, hogy egy idegen akar betörni hozzátok.

A nagyon félsz akkor szerezz be paprikaspray-t . Az legális. De érdemes pár órára elmenni egy önvédelmi oktatásra, ahol megtanulsz pár egyszerű fogást amivel le tudsz szerelni akár egy 100 kilós egyént is, egy sima tollal.

2015. ápr. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Gázspray,1 a zsebbe MINDIG!!!! 2 másik a lakásba,1 az bejárat közelében a másik valahol beljebb. És egy kamera sem ártana a bejárat fölé.


Ezek a legjobb fajták: [link]

2015. ápr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Jártam kick-boxra és krav magára is, de ugye ott más, hogy barátságosan megtámadnak, aztán felsegítenek és megint más egy éles helyzet.

Mondom, ha csak magamról lenne szó, én nekimennék, akármi is lesz a vége. De azt nem merem megkockáztatni, hogy komolyabban megsérülök, aztán itt fekszem az ajtóban, a baba meg vagy egyedül marad hosszabb időre vagy utána bemegy és esetleg őt bántja.


Akkor paprikaspray lesz, a gyerek előle majd jól elzárom, nehogy ő találja meg.

2015. ápr. 22. 09:51
 4/15 A kérdező kommentje:

Egyébként ránézésre úgy 180 cm lehet és 100 kg körüli, erős kötésű.

Én meg 155/50. Elég kiegyenlítetlen küzdelem lenne.

2015. ápr. 22. 09:52
 5/15 anonim ***** válasza:
37%

Gázspray nem jó megoldás lakáson belül, zárt térben magadat is lefújod vele! :) Nyílpuska a legjobb házi védelemre, has alsó részére célozva van kb 50% esélye, hogy túléli, ha azonnal mentőt hívsz.

Azonban nem árt tudni, hogy Magyarországon az önvédelem úgy működik, hogy jogod ugyan van hozzá, de próbáld csak meg... Évekig fogsz a bíróságra járni, fizetni az ügyvédeket, szakértőket, nyomozni a rendőrség helyett, hogy az önvédelmed jogosságát bizonyítsd, miközben lóg a fejed felett, hogy lehet, hogy börtönbe kerülsz, az ügyészség 5 percenként változtatgatja, hogy mivel is vádol tulajdonképpen, így elszórakoznak 4-5-6 évig, addig állj vigyázzba, fizesd a költségeket, és ha szerencséd van(!), a bíró a végén megállapítja, hogy "ezt most megúsztad, k*cs*g".


Szerintem ne nyiss neki ajtót, amikor egyedül vagy otthon, és kérd meg a férjedet, hogy szóljon neki meglehetős erélyességgel, hogy hagyjon békén, és ha baja van, vele (a férjeddel) beszélje meg.

2015. ápr. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Zárd kulcsra az ajtót. Ha nem foglalkozol vele, egy idő után le fog kopni. A paprika spray-t mondtam volna én is. Vagy szerezz be egy kutyát (nem kell harci kutyának lennie, egy pulitól is lehet félni, ha úgy van tanítva - nem tanítva -, a gazdára meg ártalmatlan).
2015. ápr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A bemásolt KO PFEFFER spré a legjobb , 2300 Ft fuvarral együtt . Kutyák ellen is hatékony .
2015. ápr. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Jevgenyíj és társa kft.

Amúgy meg egy bozótvágót szerezz be,azzal a kezedben ha meglát,kétszer is meggondolja mit csináljon.

2015. ápr. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!

Kutyákkal még soha nem volt gondom, illetve őket könnyebb kezelni még ha hülye is a gazda. A társasházban meg csak egy 3 kg-os csivava véreb van, maximum a zoknimat tépi le :)


A férjemet nem akarom alapos ok nélkül verekedésbe kényszeríteni (alapos ok=a gyerek közvetlen veszélyben van).

A csávó a korábbi tulajt, akitől vettük a lakást egyszer megfenyegette, hogy elkapja a gyerekeit. A férjem erre mondta, hogy a miénket egyszer fenyegeti meg, akkor leviszi a pincébe és feldarabolja. Erre annyit mondtam, hogy oké, én meg segítek elásni utána.


Lényeg, hogy provokálni nem akarom ezt az elmebeteget. Elvileg árulja a lakását, remélhetőelg megveszi valaki és elhúz innen örökre. Addig meg nem nyitok ajtót, ha meg nagyon be akar jutni, akkor rendőrt hívok.

Amíg verbálisan megoldható, addig mindenképp ennél maradok. Ma még működött a leordítom a fejét és rávágom az ajtót. Az ijesztett meg, hogy még toporgott az ajtó előtt, láthatóan tanácstalanul merengve, hogy mihez kezdjen. FEltételezem, hogy még kevesen szegültek ellen neki és ettől lepődhetett meg.


Ilyen esetben a rendőrség az orromra koppinthat (pl. mire kiérnek eloldalog a csávó, vagy a jelenlétükben már nyugodtnak mutatja magát)? Tanúnak az egy éves lányomat nehezen tudnám felhasználni...

2015. ápr. 22. 12:17
 10/15 A kérdező kommentje:
Bozótvágót azért nem tartom jó ötletnek, ami miatt a börtönőrök se hordanak fegyvert maguknál. Ha elveszi és ellenem fordítja, akkor bakhatom....
2015. ápr. 22. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!