Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Önvédelemből elkövetett...

Önvédelemből elkövetett emberölésért hány év felfüggesztettet kapok ha még be is vallom?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 24. 15:56
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
0?
2015. ápr. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod igazolni, hogy önvédelem volt, akkor semmit. Ha nem, akkor letöltendőt.
2015. ápr. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Remek. Köszönöm
2015. ápr. 24. 17:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem csak azt kell igazolnia, hogy önvédelem volt, hanem a védekezésnek arányosnak kell lennie a támadással, és csak a szükséges ideig tarthat.
2015. ápr. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
én 5 év 8 hónapot ültem érte, az egyik betörő meghalt a másik csak életveszélyesen megsérült. Mindkettőre egyetlen ütést mértem, sajnos az egyik halálos erejű volt, a másik az nem halt bele de jó ideig kórházban feküdt fejsérüléssel. Nem akartam megölni egyiket sem, csak védtem a családomat és magamat.
2015. ápr. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
en fiatal koru vagyok ugyhogy remelem ezt figyelembe fogjak venni
2015. ápr. 28. 16:13
 7/9 Krill ***** válasza:

Ügyvéd és bíró kérdése.

Elvileg jogos önvédelem nem jár büntetéssel.

És elvileg nem is neked kell bizonyítanod hanem a vádlódnak, azaz az ügyésznek, hogy nem jogos önvédelem volt.

De ez csak elmélet, a gyakorlat meg a szerencsén múlik.

Pl ha rád támadnak késsel a saját házadban, és te lelövöd az jogos önvédelem hiába nem arányos. Ez az arányosság követelménye amúgy nemrég lett eltörölve mert elég élet szerütlen, de a bírók és ügyészek dilettánsok, szóval tökmindegy mi van leírva a törvényben, az van amit ők tudnak.

2015. ápr. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Krill ***** válasza:
100%

Mondjuk ha agyoncsaptad a besurranó tolvajt majd elástad a kertben, akkor elég nehéz lesz beadni hogy önvédelem volt.

Viszont ha agyoncsapod, kihívod a rendőrt/mentőt azonnal és elmondod az igazat, hogy rád támadt te meg védekeztél és közben véletlenül beleszaladt az asztalon lévő könyhakésba...23szor.... akkor van esély rá hogy felmentenek, (a zsaruk nem hülyék, érzik mi az igazság, legfeljebb bizonyítani nem tudják)

2015. ápr. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az új törvény szerint le is lőhetes ha betörnek hozzád... Csak legyen fegyver engedélyed mert azért basznak meg akkor.
2015. máj. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!