Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy közrendvédelm rendőr...

Egy közrendvédelm rendőr (járőr) mennyire szokott nyomozni?

Figyelt kérdés
Gyilkosság,betörés után mennyire szoktak nyomozni vagy kihalgatni
2015. máj. 9. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Semennyire, egy járőr max feljelentést ír, nyomozni a nyomozók dolga. (A járőrök általában tiszthelyettesek, a nyomozók tisztek.)
2015. máj. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
En pedig úgy hallottam hogy a járőrök tisztek ha elvégzik az egyetemet.Meg a járő szerintem helyszini szemlét is szokott leadni bahy rosszul tudom?
2015. máj. 9. 20:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát a fentiek nem nagyon igazak. Nyomozo lehet tiszt és tiszthelyettes is. Viszont rendör tiszt nem lehet járőr. Nyomozást nem csinálnak, csak adatgyűjtést esetleg meg csinalnak egy ket fenykepet, a tapasztalt dolgokat egy jelentésbe leírják, amiből az illetékes osztály / alosztály dolgozik.
2015. máj. 10. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Helyszíni szemlét a helyszíni szemlebizotság csinál, pl közlekedésnél vagy a bűnügynél. A bizottság egy elnökböl (főnök) áll, egy technikusból (csinálja a képeket), egyes esetekben szakértőből áll (pl egy hullánál a doki). Persze a feladatokat megosztják.
2015. máj. 10. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az előttem lévő két hozzászólásban leírták a lényeget.

Olyan elő szokott fordulni, hogy a szemlét a járőr írja, egyrészt azért mert meg tudja csinálni, és szeretné is, amúgy nem feladata.

2015. máj. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!