Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Érdemes e járőrszolgálatot...

Érdemes e járőrszolgálatot igényelni?

Figyelt kérdés
Mennyi idő alatt érkeznek ki ha megszólal a riasztó?Mennyire hasznos ez a szolgáltatás?Ér egyáltalán valamit?Volt valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata?Mit tehetnek a betörők ellen?Bármilyen információ érdekel ezzel kapcsolatosan
2015. máj. 18. 21:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a riasztó megszólal, akkor már vélhetően nem lesz ki ellen intézkedni. Ha csendes riasztás megy a bizt. céghez, akkor van valami kis esély nyakoncsípni a palit.

Nálunk az irodaházban már volt pár riasztás, mert a nyitó-záró személy elcseszett valamit, pl kiszaladt a fél percből, akkor a bizt. cégtől rögtön felhívták a kontaktot, hogy mi van. Ha ez nem sikerült, volt már hogy hamar megjelent a kocsi (magán bizt. cég)

Előtte a rendőrséghez volt bekötve, egyszer egy esős hajnalon valaki benyomott egy bejáratot, várt negyedórát, aztán bement körülnézni. A rendőrjárőr azóta sem ért ki. A riasztót karbantartó srác szerint mindkét belépést regisztrálta a rendőrségi számítógép, csak biztos volt jobb dolguk is. Ugyanez a rendőrség egy másik telephely riasztására sötét hajnalon szirénával ment végig a kihalt városon (mert akkor már nem kell senki ellen intézkedni) Apró kis különbség a kétféle megoldás között...

(igen, ez egy rendőrség fikázásnak tűnik, de akkor minek vállalnak ilyen szolgáltatást?)

2015. máj. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én tudok neked ebben a témában sokat mesélni, mint rendőr, tudom mi és hogyan működik a biztonsági cégeknél.

Én csak ajánlani tudom neked, és mindenkinek ezt a szolgáltatást, mert ez a leghatékonyabb megoldás.

Felénk 2-3 ezer forint a havi díja a vonulós szolgálatnak, ők 10 percen belül kötelesek kiérni. Ha valós a riasztás, akkor már szólnak a rendőröknek is egyből.

Csendes riasztást ajánlom, illetve az sms küldést, mikor akár több telefonra is küld egy sms-t a riasztó, hogy mozgást észlel.


Egy kisvárosban vagyok rendőr, itt ahol volt biztonsági céges riasztórendszer, ott mindenhol meglettek az elkövetők. Volt eddig élelmiszer bolt, villamosgépraktár, mobiltelefonbolt, és magánházak is.


Kicsit elkalandoznék a témától. Én azt vallom, hogy 2 fő szolgálatban lévő járőrtől nem várhatja el 15ezer lakos, hogy mindenki biztonságára figyeljen. Mindenki áldozzon a biztonságára amennyit tud, vagy szeretne. Erre vannak a biztonságtechnikai cégek, és azok eszközei. Én mint rendőr is azt vallom, hogy nekem is megér havi 2ezer forintot ez a szolgáltatás, és nem utólag jelentem be a rendőrségen, hogy az utóbbi egy hétben mikor nyaralni voltam, kipakolták a házam, mert baszott nehéz lesz utána megtalálni az elkövetőt, a cuccaimat pedig pár nap után már lehetetlen visszaszerezni, mert 20 felé eladogatták.

A csendes riasztóval pedig a helyszínen el lehet fogni a betörőt. Eddig mindig szólt a biztonsági szolgálat nekünk, ha nem kamuriasztás volt, és mondom még egyszer, mindig elfogtuk a helyszínen őket, és az elkövetőnek sincs akkor mit tagadni.


Az előttem lévőnek. Elhiszem, hogy idegesítő volt, hogy nem mentek ki, de ezt írni, hogy biztos volt jobb dolguk, butaság.

Mint mondtam nálunk 1 vagy 2 fő rendőr van 6 településre, melyek összlakossága 15 ezer fő körül van. Volt már rá példa, hogy nem tudtam vonulni bejelentésre, mert éppen az ilyen betörők után rohangáltam az erdőben, ez van. Mérlegelni kell. Arról nem tehetek, és semelyik rendőr sem, hogy a vezetésnek ez megfelel, hogy a járőr rohangál mindenfelé, és nincs minden településen állandó szolgálatos rendőr. A nyugati és a kelete település között van 35km, gondolhatod, hogy mennyi idő mire az egyik helyről átérek a másikra, és ha éppen még fontosabb dolog van, akkor addig el sem tudok onnan menni.

2015. máj. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!