Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Állampolgárságot akkor is...

Állampolgárságot akkor is lehet igényelni, ha nem élek az adott ország területén?

Figyelt kérdés

Anyum felmenői között vannak zsidó vallásúak, szeretném a vallást felvenni és ezáltal Izrael állampolgára lenni. (beszólásokat nem kérek!)


Viszont ha nem élek ott, akkor is lehet, vagy ahhoz muszáj odaköltözni, vagy ott lakni? (most az, h mi értelme van felvenni, nem akarok vitát)



2015. máj. 3. 22:08
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ha lehetséges, egyáltalán kihez kell(ene) fordulni?


Ha meg nem lehetséges akkor úgyis mindegy. Csak kíváncsi vagyok :)

2015. máj. 3. 22:10
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt írták, legalábbis olvastam vhol, h zsidó vallású ember automatikusna megkapja az izraeli állampolgárságot, ha kéri.
2015. máj. 3. 22:11
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira érdekel a téma akkor miért nem használod a googlet? Le van írva, hogy mi kell az állampolgárság megszerzéséhez.

1 kattintással megtudtam (bár engem nem érdekelt a téma) hogy

az izralei állampolgárság megszerzéséhez kellenek


" A bevándorlási (visszatérési) törvény értelmében egy nagyszülő zsidóságát kell igazolni az Izraelben való letelepedési kérelem benyújtásához.


Ez letelepedési / bevándorlási kérelem, tehát nem csupán izraeli állampolgárság, illetve izraeli útlevél igénylése. Az Izraelben való letelepedéssel együtt jár az állampolgárság megszerzése, izraeli útlevelét csak 1 év huzamos kinntartózkodás után kapja meg az új bevándorló.

-A KÉRVÉNYEZŐ ZSIDÓ SZÁRMAZÁSÁT ALÁTÁMASZTÓ OKIRATOK:

1. Állami okmányok:

2. Hitközségi okmányok:

3. II. világháború alatti meghurcoltatásról szóló okmányok

stb..

2015. máj. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
En is ugy tudom, hogy a zsido vallasuak automatikusan Izraeli allampolgarok lehetnek. Viszont felvenni a zsido vallast nem olyan egyszeru, mint a keresztenyeknel. Be kell illeszkedni a kozossegbe, es csak akkor terhetsz be, ha tenyleg latjak rajtad a szandekot.
2015. máj. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ah oké köszi :)
2015. máj. 3. 22:19
 6/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor muszáj lenne oda bevándorolni. Akkor tárgytalan. Azt gondoltam, így is lehet.
2015. máj. 3. 22:20
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg szerintem a bevándorló fiatalokat egyből be is sorozzák az izraeli hadseregbe, nőket rövidebb időre, férfiakat hosszabbra :)
2015. máj. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kitelepülni soha nem települnék ki. Olyan veszélyes környékre. Na meg a katonaság sem a szívem csücske.
2015. máj. 3. 22:25
 9/12 anonim ***** válasza:

az egyházba akkor vesznek be ha bizonyítod hogy zsidó vagy.

Ha nem vagy az, akkor kifognak találni mindenféle hülyeséget, hogy miért ne lépj be...

2015. máj. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hívd fel a budapesti izraeli nagykövetséget és ők segíteni fognak.
2015. máj. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!