Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha egy telefont lefoglal a...

Ha egy telefont lefoglal a rendőrség, mikor adják vissza?

Figyelt kérdés

A történet a következő:

Be kellett volna mennem a rendőrségre tanúvallomást tenni. Idézést nem kaptam, telefonon nem kerestek (bár lehet kerestek, csak rejtett számot elutasítja a telefonom), egyedül a családtagjaimmal üzentek nekem. Mivel másnap nem mentem be, ezért kijöttek és bevittek harmadnap. Ekkor el is vették a telefonom és 2 perc nézegetés után úgy döntöttek, hogy bűnjel és lefoglalják.


Na most én kétlem, hogy bűnjel lenne mert egy 2 hetes telefonról van szó, ami szinte még üres volt. Az ügy pedig végképp nem kapcsolódik a telefonomhoz.

Szerintetek ez jogos volt? Ha nem mit tehetek? Ha igen akkor pedig mennyi időre számítsak míg visszakapom? Tanúként egyáltalán elvehetik a telefonomat?



2015. máj. 18. 23:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ez így elég érdekes.


A lefoglalásról határozatot ill. jegyzőkönyvet kaptál?

Abban mi van leírva? Miről szól az ügy?

2015. máj. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyébként tanútól is le lehet foglalni bármit, mert a bűnjel nem mindig csak a gyanúsítotthoz kötődhet.
2015. máj. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Körülbelül fél évvel ezelőtt laktam egy pár sráccal egy közös albérletben. Én utána kaptam egy viszonylag jó állást és volt pénzem kivenni egy saját albérletet, ezért el is költöztem onnan. Bejelenteni viszont elfelejtettem magam az új lakásomba, gondoltam ráérek. Na most a srácok közül az egyiket elkapták egy szórakozóhelyen nem rég valami kábítószerrel és ennek következtében lett egy ügy. Mivel én is oda vagyok még bejelentve gondolom ezért is hívtak be. Magyaráztam a rendőröknek, hogy már rég nem lakok ott de nem érdekelte őket. Végig lekezelően beszéltek velem. Na most a kérdésem, hogy kb. mennyi idő mire visszakapom a telefonom? Eléggé szükségem lenne rá, mivel egyrészt benne van az előfizetéses kártyám, másrészt pedig nincs sok pénzem egy új telefonra jelenleg, pedig kéne a munkámhoz egy.
2015. máj. 19. 19:49
 4/8 A kérdező kommentje:
Jajj azt elfelejtettem leírni, hogy nem kaptam semmiféle papírt a lefoglalásról. Ilyet kilehet kérni ha bemegyek?
2015. máj. 19. 19:55
 5/8 anonim ***** válasza:
igen kérhetsz, amugy annyi ideig tart ameddig szükséges, az lehet a buntetoeljaras vége is.
2015. máj. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha elvették a telefonodat és nem határozatot vagy jegyzőkönyvet, akkor tkp. téged a rendőrség meglopott. Majd lesz egy másik szolgálatos, aki azt fogja mondani: miféle telefonról halandzsázik itt maga összevissza ? Van két tanúja, vagy feljelentem rágalmazásért ?
2015. máj. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A büntetőeljárás végéig, vagy ha a híváslistát és az adatokat hamarabb kinyerik, akkor már visszaadhatják előbb.

Az eljárás során tanúból lehet gyanúsított is, ha a híváslistán van kezdeményezve hívás köztetek.

(Ezért érdemes 15 napon belül - törvényesen - bejelenteni a lakcímváltozást, és ingyenesen lakcímkártyát igényelni.)

2015. máj. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor az is lehet, hogy csak hónapokkal később kapom meg a telefont? Mert, ha igen akkor lehet kérek egy új SIM kártyát addig is, legalább az előfizetést ne kelljen feleslegesen fizetnem.
2015. máj. 24. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!