Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ennél a rablónál, hogy hogy...

Ennél a rablónál, hogy hogy nem kezdeményezték az előzetes letartóztatását, hanem szabadlábon védekezhet?

Figyelt kérdés

Olvastam médiában,hogy egy 24 éves fiatalember egy lépcsőházban egy idős nő táskáját kitépte a kezéből és még meg is ütötte,tehát alkalmazott erőszakot és így rablás miatt gyanusítják a rendőrök,viszont el is kapták 10 percen belül a közelben.


Általában szoktam médián bűnügyeket olvasni és a rablóknak szinte mindig kezdeményezik az előzetest meg ugye őrizetbe veszik de ez hogyhogy szabadlábon védekezhet?


Jó mondjuk már máskor is volt olyan hogy szabadlábon lehetett meg ugye ez a rabló is de nagyon ritka,szinte mindig őrizetbe veszik és kezdeményezik az előzetest.


Ilyenkor mi az oka,hogy nem kezdeményezik? Vajon halálosan kisírja magát,hogy nem csinál többet ilyet és megsajnálják a rendőrök vagy mi? Mert oké,hogy lehet nincs attól tartani,hogy megszökik,vagy tanúkat befolyásol,meghiúsítja,nehezíti az eljárást de zserintem már ha ezek nem is állnak fent akkoris csak azért őrízetbe veszik a rablókat,mert már a rablás eleve súlyos bűncselekmény és a súlyos bűn miatt is szoktak előzetest kezdeményezni én úgy olvastam és akkor ennél a rablónál mégis mi az ami miatt nem kezdték,hanem szabadlábon védekezhet?



2015. máj. 17. 20:49
 1/2 ConnectCare ***** válasza:

Ahogy a kedves kérdező már írta is, ha egyes feltételek nem állnak fent, akkor a bíró dönthet úgy, hogy nem szükséges az előzetes, a büntetőeljárás anélkül is sikeresen lefolytatható.


Ha pedig nincs oka az előzetesnek, akkor az elkövetőt megilleti a szabad mozgás joga illetve az ártatlanság vélelme egészen addig, amíg bíróság jogerősen meg nem állapítja bűnösségét. Vagyis addig akkor is ártatlannak és szabadnak tekintjük, ha egyébként pontosan tudjuk, hogy el lesz ítélve.


Különben fenn állhatna az az eset, hogy leültetjük a végén meg nem is tudjuk elítélni, mert mondjuk megsemmisül a bizonyíték. És akkor az állam fizethetné a kártérítést jogtalan fogva tartásért.

2015. máj. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Ilyenkor mi az oka,hogy nem kezdeményezik? Vajon halálosan kisírja magát,hogy nem csinál többet ilyet és megsajnálják a rendőrök vagy mi? Mert oké,hogy lehet nincs attól tartani,hogy megszökik,vagy tanúkat befolyásol,meghiúsítja,nehezíti az eljárást de zserintem már ha ezek nem is állnak fent akkoris csak azért őrízetbe veszik a rablókat,mert már a rablás eleve súlyos bűncselekmény és a súlyos bűn miatt is szoktak előzetest kezdeményezni én úgy olvastam és akkor ennél a rablónál mégis mi az ami miatt nem kezdték,hanem szabadlábon védekezhet?"


Akkor válaszolok neked, mint egy rendőr.

A rendőrség kérheti az indítványozását az ügyészségtől, hogy vegyék őrizetbe. Ez azt jelenti, hogy javasolhatja az ügyeletes ügyésznek, hogy az tegyen javaslatot a bírónak az előzetesbe helyezésre.

A rendőrség önállóan nem indítványozhat előzetest, csak az ügyészség!

Ha a rendőrség kéri az ügységet erre, és az ügyész mégsem tesz indítványt a bíróság felé, akkor történik ez, mint amit te írsz arról az ügyről.

Ilyenkor bennünk rendőrökben is forr az ideg, mert mi mindig kérjük az ügyészt, hogy indítványozza, de az esetek 90%-ban nem teszi, ezért kötelesek vagyunk az előállítás ideje után szabadon engedni. Másnap meg szépen a szemembe mosolyog a kedves kolompár akit már a harmadik betörés után engedtünk el.

Tudod ez az idegesítő, a másik pedig az, hogy az emberek azt hiszik, hogy ez a rendőrök hibája. A rendőrség védő, és nyomozó szerv, az ügyészség indítványokat tesz büntetőeljárásról, és minősíti a cselekményeket, a bíróság pedig ítél.

2015. máj. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!