Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Felszólíthatnak-e?

Felszólíthatnak-e?

Figyelt kérdés

Nagyon kíváncsi vagyok erre a kérdésre. Jó pár frissen végzett rendőr kis semmiségért rendre próbál utasítani. Pl. Igazoltatásnál kiszálsz az autóból és hát önkénytelenül is zsebre rakod a kezed. Igazoltat a tag, őt nem zavarja és a frissen végzett rendőr megszólal "Vegye ki a zsebéből a kezét ha egy rendőrrel beszél!" (Ez most pont egy régi sztori volt.) Szóval ilyen apróságok vannak. Ezeket megtehetik? Nem véd valami jog ezek ellen? Pl.:önrendelkezéshez való jog

cselekvési szabadság (az általános emberi jogok).



2015. máj. 22. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha zsebre dugod a kezed, amikor beszélsz valakivel, és szól érte, az nem az önrendelkezési jog megsértése. Csupán figyelmeztet, hogy illetlen, modortalan vagy,
2015. máj. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Ahogy az első is írja, csak arra hívja fel a figyelmedet, hogy illetlen vagy. Ez minden emberrel szemben így van egyébként, nem szokás zsebre tett kézzel beszélni másokkal.


Ezzel együtt nem is kötelező kivenni a kezedet, csak ha nem teszed meg, nehogy találjon valami hibát az autódon.

2015. máj. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
én utcán pont rágyújtottam miközben beszélgettem tesómmal, beállt egy rendőrautó odajöttek igazoltatni, azzal kezdte hogy nyomjam el a cigim. mondom nem elég ha odébb állok? nem, nyomjam el. jó elnyomtam, aztán egy perc múlva mentek is.. de a cigimet nem adta meg
2015. máj. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Megvan az oka mindennek.

Ki tudja mi van a zsebedben, esetleg kés, fegyver...látni akarja a kezedet.

A frissen végzett rendőr talán még jobban ragaszkodik a tanultakhoz.


Amerikában egy gépjármű ellenőrzés során a zsebedbe nyulsz, a rendőr rögtön fegyvert fog rád, esetleg le is lő.

2015. máj. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

"Vegye ki a zsebéből a kezét ha egy rendőrrel beszél!"


Hát, civilként mit lehet erre mondani... Feltehetően élvezi a friss "tekintélyét" a taknyos. Mindenesetre a rendőrség legendás megbecsültségét ez nem fogja növelni. Derűs arccal vedd ki a kezed a zsebedből és élvezd a pillanatot, ahogy ő is. A végén meg majd mindketten azt gondoljátok a másikról: mekkora gyökér.

2015. máj. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából megteheti, csak nagyon nem mindegy, hogy mit mond és hogyan.


Ahogy előttem írták, ez egyrészt intézkedéstaktika. A rendőrnek végig kontroll alatt kell tartania az intézkedés alá vont személyt. Még akkor is, ha együttműködik, mert nem tudhatja a rendőr, hogy mikor gondolja meg magát az intézkedés alá vont. Nemrég volt egy ilyen esettanulmány. Szóval igen, ezt valóban tanítják, mert minimalizálni kell a biztonsági kockázatot.


Másrészt viszont, nagyon nem mindegy, hogy hogyan mondja. Feltételezem ugyanis, hogy nem írtad volna ki a kérdést, ha mindezt úgy mondja, hogy "Uram, legyen kedves kivenni a kezét a zsebéből!" Mert a korrekt, tisztelettudó viselkedés oda-vissza elvárt, nem csak a rendőrrel szemben. Tudom, sajnos vannak rendőrök, akik ezt nem így gondolják. Ez se az intézkedés pozitív és eredményes befejezését, sem a rendőr megbecsülését nem növeli.


Sajnos a szitán kicsit nagyok a lyukak! "If you now what I mean?!" :)

2015. máj. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Zápor!

Vannak olyan kollégák, akik nem Budapesten ücsörögnek heten, 1 mikrobuszban, és közöttük jó, ha 1 van, aki írt már jelentést.

Itt vidéken 1db rendőr van, aki egész napját a gettóban tölti, és így a 14. órában egyszer szoktam megkérni normálisan mindenkit, mert elfogyott a türelmem.

2015. máj. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jogod van zsebre tenni a kezedet, ha beszélsz akár rendőrrel akár egy baráttal,, meg ahhoz is jogod van, hogy leüljél az úttest mellett, meg ahhoz is jogod van, hogy felállj a kocsid tetejére, csak éppen egyik sem tartozik a társadalmi normák közé. Egyébként igen, amikor voltunk kinn USA-ban, és a rendőr megállított minket, igazoltatott, kérte, hogy vegyük elő az iratainkat, stb. a kocsi papírjai a kesztyűtartóban voltak, én se szó se beszéd mondtam, hogy "okay" és nyúltam volna be a kesztyűtartóba értük, erre egy hideg vasat éreztem a fejemnél és mondta a rendőr, hogy mi a ***** csinálok, mondom, hogy csak venném elő az irataimat, mondta, hogy máskor mondjam hogy mit akarok csinálni, mert van olyan ismerőse aki már lőtt volna, szóval jah, el se képzelem, hogy ha ott igazoltatás közben zsebre dugod a kezed, mit tenne egy rendőr, de a kérdésre visszatérve jogod van hozzá, csak nem etikus.
2015. máj. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A heten, Budapesten egy mikrobuszban, kb. már két éve megszűnt. Pesten sincsenek heten egy mikrobuszban, mindenki ki van rakva gyalog párosával, hogy "megszilárdítsák a lakosság szubjektív biztonság érzetét".

Tudom, hogy vidéken hány járőr van hány küldésre, és azt is hogy Pesten milyenek a melók.

Egyik kutya, másik eb. Senkinek sincs már türelme......

2015. máj. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!