Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrségi figyelmeztetés...

A rendőrségi figyelmeztetés mikor évül el?

Figyelt kérdés
ma mentem át egy kereszteződésben és kanyarodtam le, nem vettem észre hogy jön autó mögöttem és pont előzött meg mikor kanyarodtam felborultam, de nem lett bajom, ő mondta hogy rendőr ő is, pont dolgozni indult, és most kihívja a kollégáit mert "ki kell" de nem volt ellenséges. ők kijöttek és azt mondta kapok egy szóbeli figyelmeztetést, felvették az adatokat stb. utánaolvastam hogy ezek után bármiért megállít ha szabálytalan vagy hiányos, már büntet mert látja hogy már voltam figyelmeztetve. kérdésem hoyg ennek van elévülési ideje vagy örökre ott lesz?
2015. jún. 16. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:

A szóbeli figyelmeztetést nem jegyzik sehol, nem priusz.


Ha írásban kapsz határozatot és abban figyelmeztetnek szankcióként, akkor a jogerőre emelkedéstől két évig nyilvántartják és tényleg beleszámít súlyosbító körülményként, ha két éven belül bármilyen szabálysértést elkövetsz.

2015. jún. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ha kitöltöttek az adataimmal egy lapot, akkor írásban fogok kapni valamit? vagy azért volt mert nemvolt nálam a személyim? (ezt mondta a civil rendőr nekik hogy emiatt ne bántsanak most, látták rajtam hogy nagyon rossz kedvem van)
2015. jún. 16. 17:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem írásban nem fogsz kapni semmit, már ha azt mondták tényleg, hogy szóbeli figyelmeztetésben részesítenek. Azért vették fel az adataidat, mert ez kötelességük, ha kimennek a helyszínre. Az nem gond, ha nem volt nálad a személyi, gondolom volt nálad más fényképes igazolvány, pl. vezetői engedély.
2015. jún. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem volt nálam semmi
2015. jún. 16. 17:13
 5/6 A kérdező kommentje:
biciklivel votlam
2015. jún. 16. 17:25
 6/6 CsAM válasza:
Mi történt?
2017. aug. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!