Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Jogosan visznek el 19 év felett?

Jogosan visznek el 19 év felett?

Figyelt kérdés
sziasztok. a helyzet az hogy 2 napja leléptem egy buliba ahova anyám nem szerette volna hogy menjek. én viszont mégis leléptem és bejelentette a rendőrségen hogy hozzanak haza. na ez viszon egy vicc. 19 vagyok miért ne mehetnék már el oda ahova en akarok? jogosan vittek haza/el a bulibol? elég ciki..

2015. júl. 14. 09:58
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Dehogy jogosan. Személyi szabadságodban korlátoztak. Tegyél panaszt az intézkedő rendőrök ellen.
2015. júl. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Kérdés: rendőrök igazoltattak? Tehát tudomásuk volt róla, hogy felnőtt vagy?
2015. júl. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Ha ez igaz, azonnal tegyél panaszt !!


Nem teheti meg, személyes szabadságodban korlátoz, ahogy ezt fölöttem le is írták.

2015. júl. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Soha nem fogod megköszönni senkinek, de lehet, hogy ez fog hatni a későbbi életedre, hogy rendes életed legyen.
2015. júl. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
tudták kit kell keresni tudták azt is hogy nagykorú vagyok. utolsó. értem én mire gondolsz de nem a drogokrol es piákról szólt az a buli csak anyámmal picit össze vesztem és ez nem tetszett neki hogy leléptem. köszönöm mindenkinek megteszek akkor minden tőlem telhetőt ez ügyben
2015. júl. 15. 11:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha anyukád azt mondta, eltűntél/bajban vagy, nyilván megkerestek, és kivontak az adott környezetből -- képzeld el, hogy mi van, ha tényleg a fentiek egyike áll fenn, akkor az lenne gáz, ha kisujjukat se mozdítanák. Inkább vigyenek ki 10 buliból, mint egyszer ne keressenek, amikor tényleg gáz van.


De miután megmondtad, hogy nagykorú vagy, és nem tűntél el, szabad akaratodból nem mész haza, max. papírmunkára kényszeríthettek, arra nem, hogy hazamenj. Az más kérdés, ha az eljárás befejezése miatt ugrott a bulid is. Ha ennél többről volt szó, akkor amiatt egészen nyugodtan tehetsz panaszt, senki se kényszeríthet, hogy akaratod ellenére hazamenj.


Ugyanakkor szerintem anyukáddal kéne rendezni a konfliktust, amit a rendőrség nem fog megtenni anyud helyett, és te se fogsz megtenni, ha a rendőrségen töltöd ki a haragodat.

2015. júl. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az én véleményem az, hogy amíg a szüleiddel élsz és amíg nem vagy FÜGGETLEN, addig az ő döntésüknek kell érvényesülni. Ha nem magadnak szerzed a zsebpénzedet diákmelóval, és ők pénzelnek, akkor sajnos alulmaradsz és engedelmeskedned kell. Csak papíron vagy felnőtt, de amíg nem függetlenedsz, addig azt kell csinálni amit mondanak. Ha magadnak keresed a pénzed, és ha csak nem lépsz le az ő kocsijukkal, akkor nem lehetne beleszólásuk. Ha egyke vagy, akkor rajtad a világ szeme, mindig érdekelni fogja anyudat hol vagy és mit csinálsz. Ez így normális. Máskor legyél jó fiú és 6x gondold át milyen lépésre szánod el magad. (20lány)
2015. júl. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igen papír munkára bevittek a rendőrségre elkellett mesélnem ezt azt. lehetséges tényleg az a baj anyumnál hogy egyke vagyok így mindig rám figyel. de dolgozom saját pénzből járok bulikba.saját magamat eltartom + pénzt is adok haza szóval nem pénzelnek. mind1 is lényegtelen már a téma anyummal megbeszéltem a dolgokat csak amiért össze vesztem vele félt ahogy leléptem és hogy valami hülyeséget csinálok. megmondtam neki ettől nem kell félnie többet nem csinál ilyet ő sem. köszi szépen mindenkinek a válaszokat csak picit mérges voltam azért kérdeztem rá a témára :)
2015. júl. 28. 02:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!