Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ezek kizáró okok rendőrség...

Ezek kizáró okok rendőrség esetében?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sokszor megkérdezték de én parlagfű allergiás vagyok. Ez esetleg kizáró ok annak ellenére, hogy manapság szemüveges rendőrök vannak?
2015. júl. 22. 02:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem és mindig is voltak szemüveges rendőrök is.
2015. júl. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem kell bevallni aztán csőcső.

Másrészt mi bajod van a szemüveges rendőrrel?

Az, hogy szemüveges nem azt jelenti, hogy anélkül nem lát, mert csak egy bizonyos szintig lehet szemüveges, igazából a legtöbbnek csak olvasó szemüvege van.

Tehát aki szemüveg nélkül nem lát azt nem veszik fel.

2015. júl. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem bocsi ha félreérthető voltam. Azt csak úgy irtam mivel az kizáró ok ha jól tudom és csak így hasonlítás képpen.
2015. júl. 22. 11:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Használj parlagfüvet fűszerként (fanyarkás, tárkonyhoz hasonló íze van), elmúlik tőle az allergiád. Nem vicc. A pollenallergia az adott növény zöld hajtásainak fogyasztásával gyógyítható (ha a növény nem mérgező persze).
2015. júl. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem kell bevallani
2015. júl. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Kisspeter2 válasza:

Az egészségi alkalmasságot kizáró leggyakoribb okok:

A rendvédelmi szervek hivatásos állományába, így a Rendészeti Szakközépiskolába is csak

egészségileg alkalmas személyek kerülhetnek, akik képesek az iskola elvégzése után a

rendvédelmi szerveknél végzendő feladatok ellátására.

Az egészségi alkalmasság véleményezése nem a beiskolázásra való egészségi alkalmasságra

irányul, hanem arra, hogy a megvizsgált személy az iskola elvégzése után, az adott szolgálati

beosztásra alkalmas lesz-e, az adott munkakör követelményeinek egészségi, pszichikai és fizikai

szempontból meg fog-e felelni.

Az egészségi alkalmasság meghatározásánál alapvető szempontként kell figyelembe venni, hogy a

hivatásos állományba kerülők és az ott szolgálatot teljesítők a szolgálat ellátása során fokozott

egészségi, pszichikai és fizikai igénybevételnek vannak kitéve. A rendvédelmi szervek egészségi

alkalmassági követelményei nem azonosak a honvédség vagy a polgári életben meghatározott

követelményeivel. Ebből következik, hogy aki sorkatonai szolgálatra egészségileg alkalmas volt,

nem biztos, hogy a rendvédelmi szervek hivatásos állományába is egészségileg alkalmas, az viszont

biztos, hogy aki katonának alkalmatlan, az erre a szolgálatra is alkalmatlan.

Nem vizsgálható, illetve minősíthető az a személy, aki betegállományban, kórházban van,

végtagja begipszelt, illetve bekötözött.

*Nőknél 160 cm, férfiak esetében 165 cm-nél alacsonyabb a testmagasság.

*Krónikus belgyógyászati megbetegedések (pl. cukorbetegség, magas vérnyomás, gyomornyombélfekély, asthma bronchiale, szívbillentyű anomáliák (elváltozások), szív ingerképzés és

vezetés zavarai stb.); jelentős testsúlytöbblet (testtömeg index számítás alapján: a

kilogrammban meghatározott testsúly, osztva a méterben kifejezett testmagasság négyzetével)

25-ig normális, 30 felett alkalmatlanságot jelent.

*Pollenallergia közepesen súlyos és súlyos formái (szénanátha).

*Pikkelysömör.

*A frontális (elülső) fogak hiánya, szuvasodása (az egészségi vizsgálat előtt a pótlást, illetve a

kezelést el kell végeztetni).

*Érzékszervi fogyatékosság: halláscsökkenés, hallószervek krónikus gyulladása, ezek utáni

állapota.

*Látáscsökkenés - a nyers látóélesség (szemüveg, kontaktlencse nélkül) 0,3 vagy annál

többnek kell lennie; ezen érték alatt alkalmatlan. A két szem között maximum 3,0 D különbség

lehet. A látóélességet javító műtét elvégzése után, csak 6 hónap elteltével adható minősítés.

*Színvakság (bármilyen mértéke), színtévesztés (anomaloszcopos lelet birtokában egyéni

elbírálás alapján lehet alkalmas).

*Szemtengely-ferdülés (kancsalság), ennek korrekciós műtét utáni állapota is.

*Korábbi, valamint jelenleg fennálló és eszméletvesztéssel járó különböző betegségek

(epilepszia, alkalmi eszméletvesztés).

*Öngyilkossági kísérlet, alkohol, drog és gyógyszerfogyasztás, depressziós, szorongásos

kórképek, kezelés utáni állapotok.

*Veleszületett és szerzett belgyógyászati, mozgásszervi, idegrendszeri elváltozások,

megbetegedések (pl. a gerincoszlop kóros elváltozásai, láb, kéz, deformitásai, ínsérülések,

térdsérülések, csonttörések utáni maradandó elváltozások, fémrögzítéssel kezelt csonttörés

utáni állapot csak a fémeltávolítás és az átépült csontszerkezet ép funkciója esetén

minősíthető alkalmasnak, stb.).

*A beszéd kifejező és megértés zavara, olvasási (dislexia) zavar, írászavar (disgrafia),

számolási (dyscalculatios) zavar, amely a gyermekkorban kezdődött.

Természetesen a fentieken kívül más megbetegedések, egészségi- és bőrelváltozások is

vannak, amelyek alkalmatlanságot jelenthetnek. Az egészségi, pszichikai és fizikai

alkalmassági követelményeket az 57/2009. (X. 30.) IRM-ÖM-PTNM együttes rendelet

tartalmazza részletesen.

2021. márc. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ így 6 évvel késöbb. Vicces így visszaolvasnom, a kerdesemet :) azóta már elvégeztem a rendőrtisztit. :)
2021. ápr. 2. 22:43
 8/9 Kisspeter2 válasza:
Wow. Jól megszaladt az idő. Egyébként megkérdezhetem, hogy milyen szakirányt választottál?
2021. jún. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Közrendes vagyok
2021. aug. 11. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!