Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Magyarországon ha én turistaké...

Magyarországon ha én turistaként kirándulgatok, a mezőőrnek, a rendőrnek van joga kutakodni a hátizsákomban, illetve van joga elvenni a fém szalonnasütő nyársamat illetve a 8 cm-nél hosszabb bicskámat? Nekem milyen jogaim vannak?

Figyelt kérdés

#kés #Nem bicska
2015. júl. 31. 12:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nem bicska, kés, -azért gondolom ez már mindegy.
2015. júl. 31. 12:06
 2/11 anonim ***** válasza:
Feltesszük, hogy Magyar állampolgár vagy. AZ, hogy van -e joga, azt senki nem fogja neked megmondani, mert így ahogy leírtad nyilván nincs, meg kell indokolnia, azért is lennének fontosak a körülmények.
2015. júl. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne joga. Örülj neki hogy nem indít ellened eljárást. Mezőőrnél puska is lehet.
2015. júl. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 szántóvető ***** válasza:
a csendőrnek természetesen joga van az általad leírtakat alkalmazni rajtad,a mezőőrnek nincs.ő csak feltartóztathat de át nem kutathatja a cuccaidat ill. motozást sem kísérelhet meg.
2015. júl. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A mezőőr,halászati őr,természetvédelmi őr,stb. jogilag HIVATALOS SZEMÉLY!!!! Azaz olyan,mint a rendőr!!! Használhat testi kényszert,bilincset,fegyvert!


A nyársalóbot és 8cm-nél hosszabb kés jogilag tilos,ám kirándulás során ez életvitelhez tartozó eszköz,így annak elkobzása vitatható. Ha mégis elkobozza arról jegyzőkönyvet/elismervényt kell adnia és ezzel fellebbezhetsz az intézkedés ellen.

2015. júl. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 szántóvető ***** válasza:
6-os csak megalapozott esetben,ha pl. tettenér.
2015. júl. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Magyar Honvéd és a többiek! Először is köszönöm a válaszokat, ha valaki tudja pontosan hol van a Ptk-ban vagy máshol, írja már meg legyen szíves.

Arról van szó, hogy én egy átlag magyar állampolgár vagyok, aki a szép magyar alföldön akar eltölteni néhány napot, gyalogosan, a szántóföldek, akácosok, nyárfák lágy ölén, meglátogatva egy-két kunhalmot és egyébb helyi érdekességet. Közben nyársalgatnék, és egy kés sem árt ha nálam van! Ez érthető!

2015. júl. 31. 12:59
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy turista csoportot, ha kijelölt helyeken raktok tüzet és bográcsoztok, sütögettek, senki nem fog b*sztatni.
2015. júl. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2015. júl. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Megnézheti és el is veheti, de a kutya nem fog hozzádszólni, ha egyébként nem csinálod a feszültséget.
2015. júl. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!