Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért kell így elvenni a...

Miért kell így elvenni a kedvem az egésztől?

Figyelt kérdés
Rendőrnek akartam menni, már szeptemberben kezdenék ha sikerülne a felvételi(tudom h sikerülni), örültek is neki először, de aztán anyám és apám bizonytalan és kissé szomorú hogy rendőrnek akarok menni, le akarnak beszélni...miért?Azt mondták majd tönkre megy a családi életem egyszer meg mit tudom én.Akkor ne menjek vagy csak ők fogják fel ilyen gyerekesen ezt?Tudom hogy nem könnyű de én szeretném csinálni.
2013. jan. 17. 13:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Egyrészt gondolom a szülői önzőség beszél belőlük, mert sokkal szívesebben látnák, h a gyerekük mérnök, tökmindegy, h nem azt szeretné.

Másrészt meg valszeg tényleg féltenek, és aggódnak. És én megértem őket emiatt.


Igazából az egy dolog, h szeretnél rendőr lenni, de gondolom azért, mert úgy gondolod, h Te majd rendet teszel, meg kijátszva a bürokráciát mindig minden körülmények közt segítesz a bajban.


Csakhogy ez nem így lesz. Hatalmas csalódás fog érni, amint állományba kerülsz, h mik folynak a rendőrségen belül. Most nézem a tolvajkergetők sorozatot, amit a Tomcat csinál pár haverjával. Csalibringákkal kapnak el biciklitolvajokat. Néhány akcióban a rendőrség segítségét kérték, akik lelkesen benne is voltak a játékban, több bűnözőt sikerült együtt elkapniuk. De mindet ki kellett engedni, ki tudja miért. Majd néhány résszel később, amikor már videón volt az elkövető arca, 100%-osan gyanusítható volt, és kérték a rendőrök segítségét, közölték velük, h segítenének, de felsőbb utasítás ezt megtiltotta nekik. Puff. Mármint én utálom a Tomcatet, de nem hiszem, h ebben hazudna, nem is lenne értelme. Simán el tudom képzelni, h félnek a fejesek a bársonyszékben, h egy civil kezdeményezés 100-szor hatékonyabb a rendőri munkánál. A rendőrök a mindenkori hatalom/kormány k.rvái. Tök mindegy mennyire érzik helyesnek, amit csinálnak, muszáj, mert különben még azt az éhenhalásra való pénzt se kapják meg.


Gondolom az ilyen csalódástól félnek szüleid, meg attól, h sokan csak azért fognak utálni, mert rendőr vagy.

2013. jan. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Igen mert utálni fognak.És? Miért kell megfelelnem minden embernek a világon?Miért nem elég az ha megvan a szűk baráti és családi köröm akik szeretnek?Miért kell így félni a rendőrségtől? Szerintem jó kis szakma.sosem fogom megérteni miért nem tetszik az embereknek.Ha annyira rossz lenne nem lenne 8szoros túljelentkezés.Meg ami még nagyon tanulságos...--- nem minden rendőrt utálnak.Szerintem nem rossz dolog.Van egyébként érettségid?és az előtted lévőnek? csak őszinte válaszokat kérnék!
2013. jan. 17. 14:04
 3/22 anonim ***** válasza:
Én soha nem mentem volna rendőrnek.(Még ha meg is feleltem volna a felvételi vizsgákon)Egyszerűen nem bírnám,hogy mindenki utál.
2013. jan. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Igen utálják őket sokan, de tehetnének ellened valamit? Mint például utálatból leköpdösni vagy megütni vagy csak még akár csúnyán is nézni? Nem.A másik dolog meg az, hogy ha baj van, és pont a te családtagjaidat ütnék a cigányok, és nem tudnátok a sok cigány ellen mit tenni,olyankor bezzeg szeretitek a rendőröket, olyankor bezzeg rendes volt a rendőr meg olyankor kéred a rendőrt hogy intézkedjen.Ez így nem buli szerintem.
2013. jan. 17. 14:15
 5/22 anonim ***** válasza:

Van érettségim, mivel főiskolára járok, előtte pedig egyetemen tanultam. Bár ez nem tudom hogy jön ide. Vagy ez ilyen általános ismerkedős kérdés? :D


Egyébként azt nem tudom, h most mekkora túljelkezés van, de azt tudom, h régen csak azért jelentkezett boldog-boldogtalan a határrendészethez, meg a rendőrséghez, mert volt korai nyugdíjazás, konkrétan nekem van egy olyan ismerősöm, aki előbb a román határnál szolgált, majd amikor azt megszüntették, átkerült a rendőrséghez, és annyi kedvezmény jött össze neki, h egy kis rokkantságival pluszban megspékelve 38 évesen nyugdíjba vonulhatott.


Egyébként ne érts félre, és ne húzd fel magad. Nem azért írom ezeket, h még jobban elvegyem a kedved tőle. Én érettségi előtt katona szerettem volna lenni. Csak jobb, ha tudsz mindent arról, h hova kerülsz, mert sokkal rosszabb, ha felkészületlen vagy, és csak akkor csalódsz pár dologban, amikor már túl késő.


És igaza van az első válaszolónak is, h a rendőrség a bűnözés, korrupció melegágya.


Én olyan környéken élek (Pest déli agglomerátuma), ahol nem piti bűnözők vannak, hanem maffia, stb. Itt előfordul, h a bűnözők igazoltatják a rendőrt szamurajkarddal, nemrég a rendőrörs mögött fedeztek fel egy hatalmas marihuánaültetvényt, ami mint később kiderült már évek óta üzemelt.


Az egyik ismerősöm szomszédja a drogosztályon dolgozik, Ő is mondja, h egyszerűen tehetetlenek. Nem azért, mert olyan jól szervezett a maffia, hanem mert rendőrök segítik őket, illetve a felettesük megköti az intézkedő rendőrök kezét, mivel valszeg lefizetik őket.


Azt bírtam, amikor az emberek meghallották a Vizoviczkis esetet, és meg voltak döbbenve :)

Nálunk ezt mindenki tudja, h így megy, máskülönben nem fordulhatna elő, h az arabok Csepelről évi rendszerességgel járnak le hozzánk háborúzni a helyi cigány bandákkal a területért.

2013. jan. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de rendőrök sem tudnak sok mindent tenni a cigányok ellen. Ha teljesen szabályosan lép fel, akkor is kitalálnak valamit, hogy megbasszhassák rasszizmus vádjával, így legtöbbször nem is mernek ellenük tenni, mert az állásukkal játszanak.
2013. jan. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként igazad van, nekem még egy rossz tapasztalatom se volt rendőrökkel, amikor találkoztam velük, mindig rendesek vagy éppen szakszerűek voltak. Ráadásul amikor meglátom, h este elhúz mellettem egy járőr, azért eléggé megkönnyebbülök, mert biztonságban érzem magam.

Ezért van, h akik nagyon fújolják őket, mindig eszükbe juttatom, h persze amikor ellopják valamidet, vagy betörnek hozzád, egyből hívod a zsarukat, akiket előtte még k.rvaanyáztál.


Én amúgy sem azt mondtam, h mindenki utálni fog, hanem hogy rosszul fog esni nekik, amikor meghallják, h valaki a rendőrséget szidja, mert te is beletartozol, és nyilván a fiúk vagy, azt szeretnék, h téged mindenki szeressen, úgy ahogy Ők.

2013. jan. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy jótanács. Beszélj egy aktív rendőrrel. Hidd el, ő is le fog beszélni. Manapság már nincs miért rendőrnek lenni.


A munkádat a korrupt kollégák és az alkalmatlan vezetők miatt nem tudod rendesen csinálni, az állampolgárok többsége utálni fog, a családi életed szarrá megy és mindezért nagyon keveset fogsz keresni.


Egy rendőr.

2013. jan. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Jézus Isten... -.- nem igaz hogy ennyire szar, ilyen egyszerűen nincs.3 rendőr barátom van és mind a három javasolja.Vidéki vagyok egyébként ahol nagyon szar az élet.
2013. jan. 17. 15:07
 10/22 first blood ***** válasza:
Azért utálják a rendőröket, mert egy mocskos banda az összes. Korrupció hatalmaskodás fokozattól függetlenül, túlkapások, a valós bűnösöket elengedik, cigányokkal szemben nem lépnek fel, lopnak, csalnak, hazudnak. Mindent el lehet róluk mondani, csak azt nem, hogy becsületesek.
2013. jan. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!