Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Megteheti a rendőr és a bíró ezt?

Megteheti a rendőr és a bíró ezt?

Figyelt kérdés

Ma reggel elővezettek egy csiszlicsáré ügyben (közmunkát ajánlott az ügyész) szóval nem öltem embert.

Tüdőgyulladásom van.

Bevittek az előállító helyiségbe, ott szóltam, hogy rosszul vagyok, háromszor kellett szólnom mire lehívtak egy orvost, patakzott a verejték a homlokomról köhögtem és fulladtam, fájt a tüdőm. Nem ettem aznap de ételt sem kaptam, mert csak bizonyos idő után kapnék.

A rendőrök először megpróbáltak velem aláíratni egy papírt amiben szerepelt hogy nem vagyok beteg. Csak úgy voltam hajlandó aláírni, hogy azt a részt áthúztam de kétszer is adtak új papírt. Nem adták fel.... Végül már eléggé agresszíven követelték, hogy írjam már alá (nincs ideje, stb) (pedig ott van egész nap)


Utána a következő történt:

végül kijött az orvos, mert nem tudták bejátszani, hogy aláírtam, hogy nem vagyok beteg, az ügyeletes orvos azt mondta, hogy ennek az embernek tüdőgyulladása van, mondta hogy menjek haza pihenni és szedjem a gyógyszerem.

Az orvost elküldték. kitöltött ugyan egy jegyzőkönyvet aminek a másolatát szerencsére megkaptam, azon szerepel, hogy tüdőgyulladásom van.

átfaxolták a bírónak a papírokat, de ő követelte, hogy vezessenek elő. Könyörögtem, hogy ne, de elvittek vidékről budapestre, elég hosszú útra betegen és lázasan és persze előtte még egyszer megpróbálták velem aláiratni azt, hogy nem vagyok beteg.

Az utat végig hánytam... nagyon rosszul voltam a végén már a szivem is másodpercenként félreütött, én úgy éreztem veszélyben van az életem és kértem, hogy hívjanak mentőt, de csak bevittek a bíróságra.


A bíróságon kértem, hogy engedjenek ki a mosdóba, de először lefogtak, hogy biztos elszaladok. ezt úgy tették, hogy beléptető rendszer van ezért nem tudtam volna kiszökni az épületből.

Éppen hogy csak nem hánytam a padlóra.

Az ügyvédem (kirendelt) azt mondta indítványozza, hogy a rosszullétem miatt halasszák el a tárgyalást, de a bíró azt mondta nem. Esetleg mentőt hívhatnak, ha indokolt, de akkorra már jobban voltam.

Végül elkezdődött a tárgyalás alig tudtam beszélni, össze vissza beszéltem amit látszólag boldogan ki is használtak, mert csak úgy lökték felém a kérdéseket, de ez már lényegtelen.....


Ezt hogy tehették meg, hogy ilyen állapotban bevittek budapestre?

Egyedül jöttem haza vonattal és most nagyon-nagyon rosszul vagyok. Ha nem piszkálnak ma, akkor már jobban lennék, kialudtam volna a betegséget.


2015. szept. 3. 20:14
 1/4 A kérdező kommentje:
Az orvos még meg is mutatta a sztetoszkóppal a rendőrnek, hogy nem szimulálok.
2015. szept. 3. 20:26
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez a hosszútávú egészségemet és szélsőségesen akár az életemet is veszélyeztető egyértelműen bizonyítható helyzet volt.
2015. szept. 3. 20:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Megteheti? Mar megtette. Mi meg a kerdes?

Meg fogsz gyogyulni.

2015. szept. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem ebből az maradt meg hogy valami bűncselekményt követtél el és nem ízlik az amit magad főztél....
2015. szept. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!