Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az intézkedő rendőr félrevezet...

Az intézkedő rendőr félrevezetett, miszerint kötelező aláírnom az általa megítélt szabálysértést. Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Ma a bíróságon azt mondták, nem kellett volna aláírnom, ha nem ismerem el. De akkor a rendőr azt mondta(én meg mint laikus elhittem) hogy nem jelenthet fel, ez szabálysértés.

És egy orbitális marhaság miatt büntetett meg, ami teljesen jogszerűtlen volt, valószínű ezért találta ki azt, hogy nem jelenthet fel, mert akkor tudtam volna fellebbezni a főnökeinél.

Most meg fizethetek, mert a bíró nem tudja már felülvizsgálni ennek a jogszerűségét, hogy miért büntetett meg a rendőr.

Vagyis ha egy KRESZ-hez totál nem értő rendőr meg is bünteti az embert, az szent, és sérthetetlen?



2015. jan. 26. 13:42
 1/10 anonim ***** válasza:

"Vagyis ha egy KRESZ-hez totál nem értő rendőr meg is bünteti az embert, az szent, és sérthetetlen?"


Sajnos igen. A szabály nem ismerése nem mentesít alóla.

(SOHA, DE SOHA NINCS OLYAN HOGY VALAMIT KÖTELES VAGY ALÁÍRNI)

2015. jan. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

ne a rendőrt hibáztasd, ő is csak áldozat, mint te. kihajtják őket pénzszedésre és ha kevés a valós szabályszegő, akkor is produkálniuk kell a bevételt.


ki kell fizetni és ezután úgy kell közlekedni, mintha veszélyzónabán lennél, vagy mintha mesterlövészektől kéne tartani, hogy levadásznak lesből.

2015. jan. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Szabad azt is tudnunk, mi volt az a szabálysértés?
2015. jan. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 kovpet ***** válasza:
100%

Mit írtál alá?

Mert nem mindegy, hogy átvettél valami, tudomásul vettél valamit vagy elismertél valamit.

2015. jan. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Egy ilyen szabálysértési indigós cetlit, csak most láttam a bíróságon, amit én kaptam az felszívódott.

A helyzet az volt, hogy előztem egy előttem menő autót, aki a megengedett 90 helyett kb 50-el ment. De ahogy előztem, és már soroltam vissza a saját sávomba, ott megjelent egy előzni tilos tábla. Mögöttem kb 10 autóval jött egy rendőrautó, aki úgy láthatta, hogy még akkor előztem, amikor már kint volt a tábla. Hiába bizonygattam neki, hogy nem így volt, nem hitte el.

És ezt tudta jól, ezért nem ment bele, hogy közöltem vele, jelentsen fel nyugodtan.

Rajtam kívül ültek még vagy 3-an a kocsiban.

Ma a bíróságra ők is eljöttek, de a bíró közölte, hogy csak mint hallgatóság vehetnek részt. Nagyon jó...

Szóval még a fejem tetejére is állhattam volna, ezek akkor is megbüntetnek.

2015. jan. 26. 21:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha úgy soroltál vissza, hogy már elhaladtál az előzni tilos tábla mellett, akkor az már szabálytalan volt. Ez lehetett a baj.
2015. jan. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"De ahogy előztem, és már soroltam vissza a saját sávomba, ott megjelent egy előzni tilos tábla"

Tehát már visszaértem a saját sávomba, amikor ott volt a tábla.

De ez teljesen lényegtelen a kérdésem szempontjából...

2015. jan. 26. 22:33
 8/10 anonim ***** válasza:
Asszem erre mondják, hogy tanulópénz.... És minden percben szem előtt kell tartani, hogy a rendőrségnek pénzbehajtási kötelezettsége van (minden minisztériumnak előírja a kormány, hogy mekkora bírságot kell termelnie, vérlázító, ez van) Ebből kitotózható, hogy a talpasokon is ott a pénzbehajtási kényszer. Neked egy orbitális szopás, neki meg még egy megtermelt bírságcédula.
2015. jan. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor pl ez is egy jó ügyvéd kíséretében egy precedens értékű ügy lehetne, felkarolva annak a rengeteg meggyilkolt öregnek a hozzátartozóit, akik szinte tétlenül nézik, hogy van rend ebben az országban.
2015. jan. 27. 06:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen és hasonló vitás esetekben nagyon jó szolgálatot tesz egy menetrögzítő kamera. Ha van okostelefonod, csak egy tartó kell hozzá, meg egy alkalmazást kell hozzá letölteni. Kb 1 hónapja vezetek csak, de mindig bekapcsolom. Tervezem, hogy beszerzek egy komolyabb eszközt, amivel hátsó felvételt is tudok rögzíteni.
2017. nov. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!