Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mennyi időt vesz igénybe egy...

Mennyi időt vesz igénybe egy feljelentés az elejétől a lezárásáig?

Figyelt kérdés
Tehát onnantól kezdve, hogy valakit feljelentek az ügy lezárásáig. Egy jogos tartozásról van szó, amely ügy le is volt papírozva, ill további bizonyítékok is vannak (emai-es levelezések stb.)

2015. szept. 15. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Rengeteg, én egy netes csalás miatt jelentettem fel valakit, 3 évig jártam a rendőrségre pfff
2015. szept. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A nyomozást az elrendelésétől, illetve megindulásától számított két hónapon belül be kell fejezni. Ha az ügy bonyolultsága vagy elháríthatatlan akadály indokolja, a nyomozás határidejét az ügyész hat hónappal, ha ez a határidő letelt, az ügyészség vezetője legfeljebb a büntetőeljárás megindításától számított egy év elteltéig meghosszabbíthatja."
2015. szept. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Oh hát évekig tart.

Èn két ügyben voltam szemtanu.

Egyszer egy baleset volt elöttem, és a gyerek anyja tett feljelentést, mert a zebrán gázolták el(a rendörök kapásbol a gyereket vádolták, mert kirohant, csak a zebrát felejtették el, hogy ott rohanással is neki van elsöbsége). Itt a rendörség kb 6 hónap után hívott fel, hogy tanuskodjak, ezt megtettem, és majd 2 év!!!! után kellett helyszinre mennem és megmutatni, hogy hol feküdt a gyerek. Mi lett vele nem tudom, mert én közben külföldre költöztem, és mondtam a rendörségnek hogy akkor hívjanak ha fizetik a haza utamat.


A másodiknál meg a volt cégem egy másik céggel pereskedett, ahol én voltam a levelezö partner, így beidéztek a bíroságra 2!!! évvel a feljelentés után.


Ha a papírjaid közjegyzö elött hitelesítve voltak, akkor nagyon hamar menni fog, mert csak egy behajtó cégnek kell oda adni és ha lejárt a határidö akkor ök behajtják(ilyenkor a behajtok a költségeiket is a tartozó félre róják). Ha csak ügyvéd elött volt a papír megírva akkor szintén évekig eltarthat, míg elbírálják.

Èn a helyedben nem várnék, hanem elmennék egy ügyvédhez, aki egy felszolító levelet fog írni annak aki tartozik, és abban levázolja, hogy mivel jár, ha nem válaszol. Az ügyvéd ilyenért kb 20-30.000Ft-t kér, de ezek után gyorsan szoktak reagálni és fizetni, vagy is még bíroságra sem kell menni.

2015. szept. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Reiber Péter válasza:

Első körben ne rendőrségi feljelentést tegyél, a tartozás az polgárjogi ügylet.

Fizetési meghagyás, ha ellentmond, eldöntheted, hogy pereskedsz, vagy sem.


A rendőrségi feljelentés után következő nyomozás és büntetőeljárás évekig tarthat, ahol te sértett ésvagy tanu leszel, de ami fontos, a pénzedet NEM kapod vissza, egy büntetőeljárás során.


Az egy külön polgárjogi eljárás. Pl ha a betörőt elítélik mert betört és tőlem lopott, megy a sittre, de a káromat csak külön polgári perrel érvényesíthetem vele szemben.


Egy kivétel van: hacsak az illető önként úgy nem dönt, a büntetőfeljelentés után, kisebb büntetés,(a kár megtérült, blablabla) esetleges feljelentés visszavonás kikönyörgése miatt mégis fizet.

2015. szept. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezt a fizetési meghagyást hogy kell intézni?
2015. szept. 16. 08:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell keresned egy közjegyzőt, ő intézi az ügyet (persze ennek díja van).
2015. szept. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Még én fizessek azért, mert ő tartozik nekem?


Át lehet hárítani rá ezt a költséget?


Ráadásul ez még ki tudja mennyi időbe is beletelik, hiszen gondolom időpontot kell foglaltatni egy közjegyzőhöz, aztán elmenni, nem tudom hány órát ott tölteni, mire elkészíti a meghagyást. Biztos, hogy ez a megfelelő út?

2015. szept. 17. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!