Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőr megverheti azt aki...

Krisztofer oxi kérdése:

A rendőr megverheti azt aki verekedést kezdett egy másik emberrel?

Figyelt kérdés

2015. szept. 18. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, az bűncselekmény, minősített is.
2015. szept. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Köteles megakadályozni a bűntett elkövetését és előállítani a gyanúsítottat.
2015. szept. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Dulakoldás az ide illő szó! ;)
2015. szept. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
78%
A rendőr intézkedik a garázdaság helyszínén a felszólítás ellenére nem fejezi(k) be a cselekményüket az elkövető(k). A rendőr kényszerítő eszközt, eszközöket alkalmazhat az intézkedések eredményes végrehajtása érdekében. A kényszerítő eszköz lehet testi kényszer, gázspray, gumibot, bilincs, stb... A testi kényszer lehet lefogás eltolás stb. de akár ütés is. Jogszerűség eldöntésékez, mindenképpen részletesen kellene ismerni az egész történetet. Én nem merném egyértelműen ilyen rövid leírásból rámondani erre az esetre, hogy az intézkedő rendőr bűncselekményt (bántalmazás hivatalos eljárásban) követett el.
2015. szept. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es! Első vagyok, s mindenben egyet értek veled. De a kérdező verést ír, ami nem ugyanaz. Megverni nem verhet meg senkit. Az bűncselekmény. Ha szét kell választani verekedőket, annak több módja van, de a verés nem az.

Legalábbis a verés az én fogalmaim szerint az, amikor büntetek vele. Tehát ezek ketten összeverekedtek, majd nyugi van, s a rendőr helyben lerendezi a már nem verekedőket.

Privát üzenetből (amit nem tudom, miért kaptam) kiderült, hogy a kérdező az elmúlt napok eseményere gondol. Hát azokat nagyon nehéz rövid híradófelvételek alapján megítélni.

2015. szept. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha a rendőr felszólítására nem hagyja abba, akkor kényszerítő intézkedésre bizony sor kerülhet. Ezt nevezed te szakszerűtlenül "megverésnek". A gumibot nem véletlenül van a rendőrnél. Sokan vannak, akik a szép szóból nem értenek, de egy kis gumibotozás rögtön segít a felfogóképességükön.
2015. szept. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mi a fene ***** válasza:

Nem, vannak más eszközök is, azért jártak iskolába, hogy megtanulják, és ne járjanak úgy, mint az izsáki rendőrök.

Itélkezés a biróság dolga, a végrehajtás a büntetés végrehajtásé.

2015. szept. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
40%

Persze, a rendor azt tesz amit akar, mert o a Hatosag.

A jegyzokonyvbe beirja hogy ellenallt, es kesz.

2016. márc. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!