Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen jogaim vannak, ha...

Milyen jogaim vannak, ha magán terülten belül (miskolc szentpéteri kórháznál) belém tolattak? ugyanis a másik féllel nem tudtunk meg egyezni és rendőrt hívtunk!

Figyelt kérdés

A rendőri intézkedés annyi volt, hogy kiszálltak és azzal kezdték, hogy itt nem tudnak semmit csinálni mert magánterületen belül történt!ebből csak feljelentéssel lehet valamit csinálni ők ezt mondták és felírták az adatokat.

a szituáció az, hogy a főútról kanyarodtam volna nagy ívben a parkolóba ahonnan egy hölgy kezdett tolatásba és mikor én már félig benne voltam a kanyarban ő belém tolatott. sajnos már amikor észrevettem hogy tolat csak abban tudtam reménykedni hogy lát engem és körültekintően tolat ki a parkolóból mivel őt egy elsőbbség adás KÖTELEZŐ tábla KÖTELEZTE (volna) amíg én bekanyarodok.



2014. ápr. 9. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kürt minek van az autón, ha nem erre? :)


Nem vagyok benne biztos, hogy a rendőrök helyesen jártak el, hiszen számtalan esetben szoktak magánterületen történt baleseteknél helyszínelni, pl. munkahelyi baleseteknèl, metróállomásokon, stb. Ráadásul a KRESZ hatàlya is kiterjed e területekre, ha azokon egyéb szabály meghatározva nincs.

2014. ápr. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Eddig nálam kölcsönös felelősség!


A rendőrök nem akartak dolgozni, de jobban is jártál, hogy tojtak rá! Egyébként megsúgom, hogy a közforgalom részére megnyitott magánterületre ugyanúgy vonatkozik a KRESZ, mint bármelyik közútra, így a zsaruk kifogása nem igazán helytálló!


A nagy ívben azt jelenti, hogy balra kanyarodtál, ami ott nem igazán szabályos, tekintve, hogy záróvonal van felfestve:

[link]

Persze ezzel együtt még mindig lehet bármelyikőtök a károkozó:

Ha te még gurultál akkor te okoztad. (Persze azt mondod, hogy álltál, de ugye se ezt, se az ellenkezőjét nem tudja

senki bizonyítani!).

Ha álltál és beléd tolatott, akkor ő a hibás, de megemlítem, hogy a baleset elkerülése érdekében neked is tenned kell: pl. használd a kürtöt, azért van!


A szabálysertési előadó is kihozná 50%-ra aztán mindketten kapnátok egy csekket, annyiból meg ki lehet javítani az autót...


Ha kitöltöttétek a sárga-kék nyomtatványt akkor majd a biztosító eldönti, hogy fizet-e és kinek.


Szerintem.

2014. ápr. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez a korhaz teruleten tortent es nincs semmi zaro vonal...a nő mikozben kanyarodtam vakon bele kezdett a tolatasba es nalam allt meg ....latnia kellet volna h en ott vagyok es igen az a baj h gurultam mivel mar csak majdnem h a csattanast hallottam szoval nemtudtam dudalni de itt nem is ez izgat..hanem h valaki ennyivel meguszhatja h nem irja meg a betet lapot..mivel ket elemet kell javitatnom es elemenkent 30 ezer ft. Nem is kottaznam h cigany holg volt es csaladja....
2014. ápr. 10. 10:00
 5/8 anonim ***** válasza:
A linkelt kép nem nagyon régi, s ott eléggé határozott záróvonal van. A lámpa után ott balra nem kanyarodhattál. Elsőbbség az egyszerre történő dolgokat választja szét. Igaz, a tolatás az erősorrendben az utolsó, de ha előbb kezdte meg ő a tolatást, akkor neki volt előnye. A te irányodból nem kellett forgalommal számolnia
2014. ápr. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ez a korhaz teruleten tortent es nincs semmi zaro vonal."

A kérdésnél még ezt írtad:

"a szituáció az, hogy a főútról kanyarodtam volna nagy ívben a parkolóba"


Miért hazudozol össze-vissza?

:(

2014. ápr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem hazudgálok semmit, amit mutattál az nem az mivel az a fő út és egyáltalán nem az a parkoló amiről szó van...a KÓRHÁZ TERÜLETÉN BELÜL! nézd meg mögötte az az egész a kórház azon belül is vannak utak parkolók forgalmat irányító táblák stb..
2014. ápr. 10. 23:07
 8/8 A kérdező kommentje:
aki kijött rendőr is teljes mértékben mondta h nem én vagyok a hibás... de sajnos ennyivel megtudja úszni egy retek cigány h ő nem írja meg a betétlapot. ezzel csinálva 60 ezer ft kárt!! tegyek feljelentést ?! csak sajnos időm sincs meg pénzem se ilyenekre..szóval a cigánygenyónak van ideje úgylátszik mert nem dolgozik és godolom magabiztos mert tudja h nemfogom feljelenteni :D
2014. ápr. 10. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!