Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » 2006. október 23. -hatósági...

MIKLÓS18 kérdése:

2006. október 23. -hatósági bűnözés vagy j rendbontókkal szembeni jogszerű intézkedés volt?

Figyelt kérdés
2006 őszén serdülésem elején voltam-érzékenyen érintettek engem cselekvőképeség hiányában is akkor az események-az mtv-ostromról-ami szeptemberben történt-nyílvánvaló hogy mindenki ítélje meg saját álláspontja szerint a többit -de egyértelműen súlyos károkozás volt-ami október 23-án történt arról néhány "balos" rokonom szélsőségesek tüntetésének a jogos leállítását látta a dolgoban-én viszont ezt szinte teljesen nem hiszem el a rekonstruált felvételek alapján még egy szélsőbalosnak is el kell szerintem ismerni,hogy voltak túlkapások!én "politológus-palánta" vagyok ezért kíváncsi vagyok mindenki véleményére-lehetőleg nagyobb elfogultságok nélkül!személyes élményekkel rendelkezőktől,ha nem magánéletbe avatkozok,az élmény részletezését is örömmel fogadom!

2015. okt. 5. 20:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Túlkapások voltak mindkét oldalon. Ezt az egyik oldal nagyon eltúlozza (nem egyszer hallottam, hogy éles lőszerrel a tüntetőkre lőttek, ami egyszerű hazugság), a másik meg elhallgatja amik voltak. Nehéz megítélni a helyzetet, pláne ha akkor nem követted.


A legnagyobb probléma az volt, hogy senki nem tudta mit csináljon. A rendőrök erre nem lettek jól felkészítve, az átlag civil katasztrófaturistáskodott, a békés tüntetők közül néhányan nem váltak ki a csőcseléktől, így ők is kaptak a jóból.

2015. okt. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha láttad a "rekonstruált felvételeket" (jobb lenne az eredetit), köztük a TV székház elfoglalását, akkor az alábbiakra hívnám fel a figyelmedet (politológus, nem árt, ha higgadtan elemez).

A tömeg alul skandál, üvölt, a rendőrség felül sorfalat áll. A tömeg megindul felfelé, a rendőrség hátrál. A tömeg betör, tör zúz, lop, és gyújtogat. A rendőrség visszavonul a legkisebb cselekmény nélkül.

Úgy tűnik, a tömeg célja nem valamely túlkapás/jogtalanság/politikai cél számonkérése, hanem a vandalizmus. Úgy tűnik, a rendőrség célja nem a valamilyen szintű rendcsinálás (ami, ha nem szakszerű és arányos, kivizsgálható, szankcionálható nyugodt körülmények között), hanem a megfutamodás.

Ez számomra a tömeg háttérbeli irányítását, a rendőrség háttérbeli irányításának hiányát (e szempontból a jelenlévők szakszerű viselkedését) jelenti.


Más események, mint például az Erzsébet híd pesti hídfő torlaszai és az ottani cselekmények, vagy az Oktogon körüli történések fő vonulata szintén egyértelmű. Előbbiek fényében, és a tömeghatás ismert tulajdonságait figyelembe véve, nem meglepő, ha hibás lépések is történtek. Félreértések, félelemből vagy megtorlásból való cselekvések, egyéni akciók mindét térfélen.

Ezek mind egyenként vizsgálandók, de élesen megkülönböztetendők a fősodortól. Ahol egyértelműen a tömeg jelentős részét a háttérből irányították, a rendőrségi vezetők pedig enyhén szólva nem álltak a helyzet magaslatán.

2015. okt. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!