Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha zaklat/megtámad engem...

Ha zaklat/megtámad engem valaki, hogy tudom megvédeni magam, lekoptatni a támadót, hogy ne legyen belőle rendőrségi ügy?

Figyelt kérdés

Ma este 7 óra tájt haza felé menet megyek a járdán, elhaladok egy cigány mellett és jött oda hozzám, 1 szál cigarettával a kezében, mondta tüzet kér. Nincsen mondom, megyek tovább, de jön utánam. (Egyből leesett hogy nem igazán a tűz érdekli...) Nagyon nem voltam egyébként se "humoros" kedvemben, ezért a járdáról felmentem az úttestre (sajnos nem volt nagy autós forgalom), hátha oda már nem fog követni... De még oda is jött utánam, és mondja h adjak neki tüzet. Mondom neki, menjen a közeli benzinkúthoz, kérjen ott tüzet... Vissza húzok a járdára, de továbbra is jön utánam, itt már elszakadt a cérna, elkezdtem vele kiabálni, hogy "Na most már tűnj innen! Ne zaklassál, ne kövessél engem! Na, takarodj innen!" - Ezeket a mondatokat kiabáltam neki, közbe folyamatosan haladtam előre a járdán aztán elébem szalad, és mondja h szépen kéri a tüzet én meg miért nem tudok szépen válaszolni, aztán lekevert egy pofont. Én meg ordítok vele továbbra is h hagyjon engem most már békén, ne kövessen és tűnjön el, ő is kiabált velem, meg le_urvázott, hogy most már azért is jönni fog utánam és meg**sz, aztán meg az arcomba köpött, én továbbra is kiabáltam vele (jó teli torokból hogy még pár száz méterre is elhallatszott szerintem), hogy takarodjon innen azonnal, aztán még egyszer megütötte az arcomat. Megjegyzem, egyszer sem nyúltam hozzá, pedig legszívesebben orrba vágtam volna... Még egy kicsit kiabáltunk egymással aztán szerencsére visszament amerről jött.

Mondjuk miközben ez az incidens történt, eszemben volt, hogy jó esély van rá, h esetleg el kezd keményebben rugdosni és megverni, és nem tudom ilyen helyzetet hogy lehetne kezelni. Megverni nem akarok senkit (kifejezetten ügyeltem rá, hogy nehogy hozzá érjek), mert akkor akár fel is jelenthet és tuti engem csuknának le. A srác olyan 18 éves forma 60 kiló körüli, nálam fél fejjel magasabb cigánygyerek volt, én meg 36 éves majd 100 kilós nő vagyok, számomra ő nem ellenfél, ha akartam volna olyan pofont le tudtam volna vágni neki hogy kiterül tőle mint a nagy alföld.

Van valami ötletetek ilyen esetben hogy lehetne könnyen-gyorsan megszabadulni az ilyen kellemetlen alakoktól? Olyan ami hatásos, és a rendőrség se büntet meg érte? Ha mondjuk a szemébe vágnék egy marék sót? Az nem okoz tartós károsodást úgy tudom és biztos elveszi a kedvét pár pillanatra hogy ne zaklasson. Vagy más egyéb ötlet?



2015. nov. 11. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Először is, nagyon sajnálom, ami veled történt! Még szerencse, hogy nem esett komolyabb bajod. Szerintem vegyél gázsprayt, és legközelebb fújd le az ilyen szemeteket, majd szaladj el, mivel én speciel nem hiszem, hogy másfajta fellépés használna.
2015. nov. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Le kell vágni neki azt a nagy pofont, hogy kiterüljön, aztán otthagyni. Aztán jelentsen fel ismeretlenül.

"mondjuk a szemébe vágnék egy marék sót" - egy pofon az tiszta sor, de egy ilyen szokatlan megoldásnál (ha ügy lesz belőle) kapásból megpróbálják rád húzni a súlyos testi sértés kísérletét, mert miért ne...

2015. nov. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt bejelentést tehetsz a rendőrségen. Csak ezért nem fogják körözni a figurát, de ha ketten-hárman bejelentik, akkor lehet, hogy megkeresik. Ez az egyik. A másik, hogy a jogi résztől nem kell félni. Onnantól, hogy megütött, jogod van az arányos önvédelemre. Sőt, te magad is kezdeményezheted a támadást, ha fenyegetőleg viselkedik veled. A szidalmazás még nem az, viszont, ha fenyegetőleg közeledik, eléd ugrik, az már jogosan kelt benned veszélyérzetet, ami ellen jogodban áll védekezni. Két probléma van. Az egyik, hogy attól, hogy 100 kilós vagy, még nem biztos, hogy te nyernél. A pofon után elővehet egy kést és összeszúrkálhat. A másik veszély, hogy ha ki is teríted, legközelebb hozhatja három haverját. A legjobb ötletem, hogy lehetőleg ne közlekedj egyedül.
2015. nov. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Egy rendőr adta régen a tippet, hogy hogyan védje meg magát a nő este a támadástól?Egyszerű olcsó, kis méretű hónaalj spray megfelel erre a célra.A szélirányra ügyelni kell.Szembefújni vele a támadót és amíg ő nem lát, elszaladni gyorsan. Sajnálom, ami veled történt.Ezek ilyenek.Egy éve kb. nekem is volt nézeteltérésem egy ilyennel.Ő a földre köpött, de az is marhára rosszul esett.
2015. nov. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az illatosító spray semmit nem ér, ne írkálj ekkora marhaságokat.

Kell egy normális gázpisztoly, és ha tüzet kér, hát adni kell neki, jó közelről hármat négyet bele a szemébe, utána biztos nem ismer fel , és többet senkit nem támad meg.

2015. nov. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Rossz olvasni, hogy Kecskeméten is történnek ilyenek.


Gázspré és önbizalom, ne higyje, hogy ő van jó pozícióban. Rosszabb esetben a kulcstartóddal tudsz csinálni magadnak boxert úgy, hogy az ujjaid közé szorítod a kulcsokat. Vagy használhatsz hétköznapi tárgynak látszó fegyvereket, pl. táska szíja.


Ezen felül nem árt valamilyen harcművészet, Kecskeméten oktatnak Ninjutsut, írj/írjatok privit, ha segíthetek ezügyben.

2015. nov. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Rendőrségen ilyennel nem csinálnak semmit, se. Gázsprét kell ráfújni. Vagy földhöz vágod és ráülsz, írtad, hogy nehéz vagy. Így nem kell leütni sem. Vagy tökön rúgod. Csak vigyázz, mert jön utána a Cshálád.
2015. nov. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És igen, nem kell vele leállni harcolni, mert kés is szokott ezeknél lenni. Lefújod és elmész. Vannak önvédelmi tanfolyamok is. És nem akarlak megsérteni, de szerintem ha el kell futni, akkor 100 kilósan nem fogsz tudni.
2015. nov. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%
A gázspré pont erre való. És nem a hátizsákban, nem a ridikülben hordod, hanem a zsebredugott kezedben. Ha helyzet van, nem állsz le vitázni az öngyújtó márkákról, hanem az első mondat után a pofájába fújsz és elpucolsz a környékről villámgyorsan. Egy esti utcán, cigány szájából a "van tüzed" mondat a rablást készíti elő. Rendőrséget utána nem érdemes belekeverni, mert jó eséllyel te leszel a garázda.
2015. nov. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!