Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Elméletileg szeptember 30....

Marsu kérdése:

Elméletileg szeptember 30. -án reggel 7-9 óra között megpróbáltak feljelenteni zaklatás miatt, de alaptalan vádjai voltak, és elzavarták a rendőrségről. Hogyan tudnék bizonyosságot szerezni erről, hogy valóban megpróbált feljelenteni?

Figyelt kérdés
Mivel a lány a rendőrség előtt, alaptalanul megvádolt, Becsületsértés rágalmazásért feltudom jelenteni, vagy nem? Ha igen hogyan bizonyítom az állításom?
2015. dec. 15. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem indult eljárás akkor írásos nyoma sincs az ügynek, amit bizonyítéknak lehet használni, így kb. sehogy.
2015. dec. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha valaki úgy érzi, hogy zaklatják és ezért bejelentést tesz a rendőrségen, az se nem becsületsértés, se nem rágalmazás. Hagyjátok egymást békén.
2015. dec. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak, két hónapja történt az eset, azóta nem jött idézés.


A második válaszolónak, ha a munkahelyén a többi nőnek azt állija, hogy zaklatom, akkor már becsületsértés, és rágalmazás. Eddig még nem hallottam vissza senkitől!

Mellesleg én békén hagynám, de ő egy hónapja eljött a barátjával, és megfenyegettek, valamit halálos fenyegetések is elhangzottak, akkor a lány a barátja, és még egy személy előtt többször is kijelentette, hogy miért zaklatsz.

2015. dec. 16. 18:10
 4/7 anonim ***** válasza:

ha valakit bűncselekménnyel vádolsz (és eljárás indul ellene), mely nem igaz vagy nem bizonyítható- hamis vád.


A btk szerint a kísérlet is büntetendő, főleg ha az kihatással van rád vagy bárkire, én hivatalosan megkeresném az eljáró szervet, ill iratbetekintést kérnék. ha van

2015. dec. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2015. dec. 17. 21:18
 6/7 Andizsuzsi ***** válasza:

"ha valakit bűncselekménnyel vádolsz (és eljárás indul ellene), mely nem igaz vagy nem bizonyítható- hamis vád."


Ez így nem igaz. Ha a kérdező exe úgy gondolja, hogy őt a kérdező zaklatja és emiatt feljelentést tesz, de a zaklatás nem bizonyítható, az még nem hamis vád. Hamis vád az, ha kérdező bizonyíthatóan nem kereste exét az említett időszakban. Ha pedig nem indult eljárás, akkor nem valósult meg a hamis vád. Ha indult volna, arról kérdező nyilván tudna, és az ügy lezárultáig nem tudna hamis vád miatt feljelwntést tenni.

2015. dec. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez az iratbetekintés hogyan működik? Én mint magánszemély bemegyek a rendőrkapitányságra, és elmondom, hogy engem elméletileg x időben felakartak jelenteni, és ezzel kapcsolatban lennék arra kíváncsi, hogy van e ennek írásos formája?? Úgy el fognak zavarni mint a pinty!!
2015. dec. 21. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!