Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Internetes csalásnak számít?...

Internetes csalásnak számít? Feljelentés lehet belőle?

Figyelt kérdés

Egy 2000Ft értékű könyvet adtam el OLX-en. A megbeszéltnél 1 héttel később tudtam feladni a csomagot. Az erről értesítő e-mailt a vevő nem kapta meg. Elméletileg feljelentett, a csomagot ma megkapta (postán követtem).

Ha tényleg feljelentett, akkor lehet ennek bármi következménye?

Én úgy tudom ez nem számít csalásnak, és a rendőrség sem hiszem hogy foglalkozna ennyi összeggel.


A csomagot a vevő megkapta olyan állapotban amilyenben kellett.



2015. dec. 29. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem lesz belőle semmi. Késésért nem fognak megbüntetni.
2015. dec. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

szia, ilyen csipp csupp összeggel nem foglalkoznak..

föleg ha megkapta akkor megnyugodott már..

meg ez nem szamit csalasnak h kesöbb adtad fel..

2015. dec. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a gyors választ!
2015. dec. 29. 21:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha tényleg feljelentett (nem kizárt, hogy tényleg megtette), akkor vissza is fogja vonni. Bármennyire is fura, a jog szerint simán pert is nyerne veled szemben, de nincs az a bíróság ami ezt befogadja, főleg azután, hogy készhez is vette. :-D
2015. dec. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Visszavonni nem tudja, nem lehet. Ha valóban tett feljelentést, és eljárás indult, akkor majd megszüntetik bűncselekmény hiányában.


2000 Ft-tal is foglalkozik a rendőrség, ha valóban csalásról van szó, mert üzletszerűség esetén bűncselekmény is lehet. Rengeteg ilyen ügy van folyamatban.

2015. dec. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2000FT esetében körberöhögnék valószínűleg, főleg így, hogy utólag megérkezett. Ráadásul ha nálad ott van az elküldött üzenet amit saját hibádon kívül nem kapott meg akkor felelősség semmilyen téren nem nálad van a dolog tekintetében.
2015. dec. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Régi ügy, és gondolom, nem lett semmi.

Azt hiszem, hogy visszavonhatja, de ha nem vonhatná vissza, akkor is köteles a feljelentést kiegészíteni azzal, hogy megkapta a könyvet, és így bűncselekmény hiányában lezárják a nyomozást. Ha ezt nem teszi meg, az hatóság félrevezetése. De te is tudod bizonyítani, és az is ugyanaz, bcs hiányában megszüntetik az eljárást, nem lesz vádemelés.

2019. jún. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!