Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azért még feljelentés van, ha...

Azért még feljelentés van, ha csak szórakozásból zaklattunk egy lányismerősünket?

Figyelt kérdés

Az anyja észrevette a csoport csetünket facebook-on, és azt mondja elmentette és el fog kerülni a megfelelő helyre, megfelelő időben. én már a rendőrségre gondoltam. ezért feljelentés van már, ha barátom írta róla hogy egy r*i*b*a*n*c meg leku***zza az anyját? gondolom az anyját odahívta hogy lássa mik is történtek cseten hármunk között. mondjuk én kértem meg rá a barátomat, hogy szálljon be a csapatba mert látni akartam miket beszélnek. az egészről az ask.fm tehet. azt állítja a lány hogy valaki az ő nevében csinált fiókot ott és úgy zaklatja a barátomat. de persze ezt mi ketten nem hisszük el. figyelem: én nem zaklattam, nem beszéltem csúnyán a lánnyal. én és a barátom 15 évesek vagyunk, a lány 13

meg állítólag azt mondta neki a lány ask.fm-en hogy jöjjön le délután 2 órakor a játszótérhez. ez is zaklatás volt neki számára, mert mindig is utálta őt. nekem meg a barátnőm volt



2013. júl. 23. 22:47
 1/6 anonim válasza:
Nem értem kristálytisztán a szituációt, meg hogy ki oltott be kit, de ilyen miatt hogy a viharba jelentenének már fel. Max a szüleiteknek mutatja meg nem a rendőrségnek. : D
2013. júl. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Téved az első, simán fel lehet ezért jelenteni titeket, rágalmazás, becsületsértés... komolyan is veszik a netes zaklatásokat, amióta pár tini öngyilkos lett az ilyen jellegű "szórakozások" miatt. Szarban vagytok srácok, de meg is érdemlitek. Ennyire töketlenek, gyávák vagytok, hogy csak falkában, a neten mertek másokat szidni? Féltetek odamenni EGYESÉVEL a lányhoz és úgy elmondani, hogy "figyi, nem kedvellek, mert..." ?
2013. júl. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%

"Azért MÉG feljelentés van, ha CSAK SZÓRAKOZÁSBÓL zaklattunk egy lányismerősünket?"


Kiemeltem ami nem egészen tiszta az elképzelésben. Nincs ilyen hogy "még feljelentés", ha feljelentés annak büntetőjogi következménye is lehet. Mi jönne szerinted a még után?


A "csak szórakozás" jogilag sejtheted, hogy nem elfogadható. Bíróságon nincs magyarázkodás, hogy "de nem gondoltam komolyan" és ilyenek. Illetve elmondani ott is elmondhatod, meghallgatják csak ilyet nem vesznek figyelembe. Bármilyen bűncselekményre vagy szabálysértésre nem elfogadott ha csak szórakozásból történt. Akkor egy gyorshajtást is ki lehetne ezzel magyarázni, hogy ugye "bocsi csak szórakozásból" léptem túl a megengedett sebességet.


Több realitásérzéket! Nincs "még" feljelentés. A feljelentés után bírósági vizsgálat következne pl. Az sem elfogadott, hogy bármit ami jogilag szabálytalan/büntethető azzal indokoljuk "csak szórakozásból" tettem. Rágalmazás viszont van, zaklatás is van.

2013. júl. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:
Amúgy büntető jogilag a szórakozásból történt cselekvés az pont rosszabb, mert a szándékosságot mutatja.
2013. júl. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:

A 2-esét nem osztom.


"csak falkában, a neten mertek másokat szidni? Féltetek odamenni EGYESÉVEL a lányhoz és úgy elmondani, hogy "figyi, nem kedvellek, mert..." ?"


Akárhogy faragatlan paraszt valaki, csoportosan vagy egyedül is az tuskóság így is úgy is.

2013. júl. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TappancsMancs ***** válasza:
Amúgy ti is és a szülők is jó ha tudják, hogy a büntethetőség alsó korhatára 14 életév betöltése! Tehát ne csinálj olyat ami nem okés.
2013. júl. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!