Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy jó rendőrtiszt milyen...

Egy jó rendőrtiszt milyen személyiségű (pszichológiai felvételire kéne)?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy rendőrtisztnek szeretnék felvételizni, de félek a teszttől. Az IQ teszttől nem tartok, de a személyiségem nem biztos, hogy stabil. És hát úgy tudom, hogy a rendőr ne legyen se túl szelíd, se túl agresszív.

A következő tulajdonságaim vannak:

1. Az erőszak mindent megold. Aki az ellenkezőjét vallja, az csak gyenge, és ez a kifogása.

2. Akármilyen veszélyes is a bűnöző, csak végső esetben szabad szíven lőni, az életet nem szabad csak úgy elvenni a másiktól.

3. Még ha egy szadista pedofilról is van szó, akkor is előbb vágom le a tökeit, minthogy megöljem.

4. A tüntető tömeg előtt nem sorfalat kell állni, hanem a háztetőkről gumilövedékekkel vagy nagy erősségű slaggal megsorozni őket.

5. Még egy gyilkosnak is van lelke, és lehet, hogy nyomós oka volt az ölésre. Keménynek kell lenni, de ne a harag vezessen, hanem a megbocsátás és az esetleges megértés.

Szerintetek én túl aggresszív vagyok? Esetleg túl szelíd?



2016. jan. 3. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Elég érdekes figura lehetsz. Tűntetókre rálősz, de a gyilkosok, pedofilok okésak.
2016. jan. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
a jó rendőr korrupt, szolgalelkű. felfelé nyal lefelé nyom és kevés pénzből megél
2016. jan. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
amiket te írsz azok naív és idealista tulajdonságok. a rendőrnél ezek nem sokat számítanak. ezekkel a gondolatokkal inkább polgárőr legyél.
2016. jan. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem érzed az ellentmondásokat????


"...ne a harag vezessen, hanem a megbocsátás és az esetleges megértés."


"Az erőszak mindent megold. Aki az ellenkezőjét vallja, az csak gyenge, és ez a kifogása."

2016. jan. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Akárki21 ***** válasza:
100%

"1. Az erőszak mindent megold. Aki az ellenkezőjét vallja, az csak gyenge, és ez a kifogása. "


Sajnos már az első pontod miatt megbuknál a pszichológiai alkalmassági vizsgálaton.

Ezen a vizsgálaton van egy 500 kérdéses személyiség teszt, amit akármilyen okos is vagy nem tudsz átverni. Ha te őszintén töltöd ki ezt a tesztet akkor kihozza, hogy túl agresszív vagy. Ha meg trükközni próbálsz akkor meg belebuksz, azt fogja kihozni a teszt, hogy hazudtál. Mivel 500 kérdés van és kevés az idő rá, nagyon sok visszatérő, ellenőrző kérdés található benne, pontosan azért, hogy kiszúrja a hazugságot.


Nos ha neked kihozza a teszt azt, hogy hajlamos vagy az agresszivitásra akkor a személyes elbeszélgetésen a pszichológus ráfog erre kérdezni, ha csak az első pontodat elmondod neki, akkor 100% hogy alkalmatlan minősítést fog neked adni.


-Egy rendőr voltam :)

2016. jan. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagy tévedés, hogy nem lehet átverni a pszichológiai teszteket.


Egy kis gyakorlással és ha tudja az ember mire kell odafigyelni pofonegyszerű átverni a teszteket.

Ugyanígy a poligráfot is simán át lehet verni.

2016. jan. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hogy mennyire "simán"(??) lehet átverni a pszichológia tesztet és/vagy a poligráfot, azt nem tudom, de abból kiindulva, hogy egyesek még a fizikai alkalmasságira sem képesek felkészülni (így 10 felülést sem képesek megcsinálni, illetve 1 mp után leesnek a függeszkedő rúdról), nem hinném, hogy olyan sok ember gondolkodik azon, hogy a pszichológia tesztet "begyakorolva" induljon el az alkalmasságira. Ettől függetlenül is simán átengednek embereket, akiket nem biztos, hogy kéne... Ehhez már-már szinte profi megtévesztőnek kell lenni, hogy valaki ilyeneket is "begyakoroljon". Bár ez esetben sem garantált szerintem a siker, mert ahhoz szerintem egy adott személyiségtípus is kell.
2016. jan. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De reagálnék az 5 pontra is.


1. Nos... az első mondat tulajdonképpen igaz is, úgy általában. Valószínűleg Sztálin is valami hasonló gondolat mentén jutott arra a neki tulajdonított mondásra, hogy "nincs ember, nincs probléma". Viszont, ennek fényében szerintem értelmetlen a következő mondat. Hiszen attól, hogy én az ellenkezőjét vallom ("az erőszak semmit nem old meg"), az nem jelenti azt, hogy adott esetben ne alkalmaznék erőszakot, főleg ha rendőr vagyok. A kérdés itt inkább az, hogy mindent csak erőszakkal lehet-e megoldani, illetve, hogy Te, mint rendőr (vagy leendő) rendőr, mindent csak erőszakkal tudsz-e megoldani. Nekem az a véleményem, hogy egyes esetekben (nem akarok becslésekbe belemenni), éppen az erőszakos fellépés okozza egy szituáció elfajulását, amit két megértő szóval is el lehetett volna intézni. A határozott hatósági fellépés nem egyenlő a durva, megértést nélkülöző, érzéketlen fellépéssel. Na de ne kanyarodunk ennyire el. Mindenesetre, a mai társadalmi és jogi keretek között az erőszakos megoldás további problémákat szülhet, és szül is.

2. Nyilván, a rendőrnek nem az a dolga, hogy bárkit is kivégezzen. És soha nem is irányulhat arra a fellépése (nyilván itt a lőfegyverhasználatról van elsősorban szó), hogy más életét elvegye. Az más kérdés, hogy ha már lőfegyvert kell használni, akkor drasztikusan megnő annak az esélye, hogy az elkövető esetleg meghal. Mert ez a "támadó végtagra kell célozni" elv maximum a tankönyvekben hangzik jól...

3. Ezzel azt hiszem egyet értek. A pedofil az mentálisan beteg ember, megölésével puszta bosszúvágynak engednénk teret. Szerintem!

4. Ebbe inkább nem mennék bele. A csapatszolgálat illetve tömegkezelés, szerintem nem egy olyan egyszerű téma, amit egy mondatban el lehetne intézni.

5. Nyilván, nem mindegy, hogy Mari néniről van szó, aki hagyománnyá váló alkoholos mámorában, az n+1. veszekedés alkalmával belevágja a nagykést az őt pofon vágó Józsi bácsiba, vagy egy olyan gyilkosról, aki előre kitervelten, aljas indokból és/vagy különös kegyetlenséggel és/vagy anyagi haszonszerzés végett öl meg valakit. Utóbbi lelke momentán engem annyira nem érdekel, Mari nénié viszont már igen. A megbocsátás meg nem a rendőr dolga, szerintem.

Én azt mondanám, hogy megfelelnél az alkalmasságin, sok mindenben egyetértek. Én magamat, fogalmazzunk akkor így, szelídnek gondolom, alapvetően, de azért álomvilágban sem élek.

2016. jan. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Őszintén írd meg a tesztet, amit tehetsz, hogy feltornázod a tolerancia szintet és megpróbálod a felfogásodat humanizálni, normalizálni. Én is elég szélsőséges vagyok, de vannak határok, amelyeket tudunk mozgatni. Nekem is sikerült, ha nagyon akarod menni fog és tudsz változni is.
2016. jan. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!