Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tényleg nagyon jól keresnek a...

Tényleg nagyon jól keresnek a határőrök?

Figyelt kérdés
A tv-ből hallottam, hogy nagy jattot kapnak a határőrök, régebbről kb 10 éve mesélték nekem, hogy akár napi 500 ezer ft is összejön. Ez tényleg így van?

2016. jan. 15. 11:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Jattot a határőrök? Ez inkább megvesztegetésnek hangzik. Amúgy nem véletlenül volt tavaly, hogy rengeteg határőrt kaptak megvesztegetésen főleg az Ukrán határnál.
2016. jan. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Napi 500e Ft? Es ezt te el is hiszed? :D Havonta zsebre tesznek olyan 10 millio korul, evente potom 120 millioval gazdagodnak, 10 ev mulva mar buszke milliardosok.


Persze, igy van ez :) Es amugy aki ezt a baromsagot meselte, az szerint fejenkent keresnek napi 500e Ft-nyi jattot, vagy csoportosan kapjak? (Plane 10 eve...)

2016. jan. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én ezt anno a szerb-magyar határról hallottam. Jatt vagy megvesztegetés...., én csak jattnak hívom. De valóban ilyen kegyetlen jól keresnek?
2016. jan. 15. 11:51
 4/16 anonim ***** válasza:
A fizetésük ktv.szerinti. A többi a becsületükön áll.
2016. jan. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nézd, nem akarom olyanba beleütni az orrom, amihez semmi közöm. Én tapasztalatból beszélek. Egy szembe-szomszéd mesélte mindezt, amikor még kezdő határőr volt. Akkor mondta ezt az összeget. Azóta egy nagyon elit helyen épített egy kb 50 milliós házat.
2016. jan. 15. 12:00
 6/16 anonim ***** válasza:

Lady Levander

"A fizetésük ktv.szerinti." - Nem egészen. A Hszt szerinti - nagyon nem ugyanaz! A válaszod második felével egyetértek.

2016. jan. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Hivatalosan ennyit nem keresnek.

A becsületükön és a "bátorságukon" múlik a dolog, mert vesztegetéssel nem ritkán összejöhet napi 1-2-300 000 Ft (8 azért az 500 000 már elég kiugró!)de ezt minimum felezik, vagy harmadolják. átlagban a napi 100 000 simán meglehet - viszont bukta esetén súlyos évek néznek ki érte a rács mögött.

2016. jan. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó. Azért kérdezem, mert akkor sokkal jobb lenne nekem is elmennem a határőrségbe, 23 évesen. És az igaz, hogy manapság ezt már annyira figyelik, hogy nem nagyon érdemes kockáztatni?
2016. jan. 15. 12:11
 9/16 anonim ***** válasza:
51%
Kezdjük ott hogy nem a mezei határőrt fizetik le, hanem főnök századost.
2016. jan. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
45%

#9.

"Kezdjük ott hogy nem a mezei határőrt fizetik le, hanem főnök századost." - Kezdjük inkább ott, hogy nem írsz csacsiságot.

Az, hogy valaki százados ( ami egy rendfokozat) nem egyenlő azzal, hogy parancsnok ( ami egy rang).

És bizony, a mezei határőrt fizetik le, mert ő találkozik az "ügyfelekkel", nem az irodájában ücsörgő, szolgálati beosztásokat tervező, elszámolásokat, kimutatásokat, elemzéseket, jelentéseket körmölő parancsnok.

2016. jan. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!