Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha a 107-es telefonszánom...

Ha a 107-es telefonszánom hívom a rendőröket, olyan célból, hogy jelenlétükkel elriasszanak valakit, akkor kell bármi adatot megadnom magamról?

Figyelt kérdés

Pár napja hajnali 2-kor indultam munkába, és egy kapucnis alak ólálkodott itt, ahogy meglátott,gyorsan elkapta a tekintetét, és elsétált 30-40 métert, majd ott állt, és nézett,hogy mikor megyek.

Beültem az autómba, mentem egy kört, és addigra visszasétált, de ahogy látta a kocsim, fordult is el, hogy ne lássam az arcát.

Gyorsan elmentem a helyi őrsre, ahol segítőkész rendőrök mondták,hogy azonnal indulnak megnézni, és már mentek is.

Másnap a szomszédomnak meséltem, ő meg mondta,hogy szétbarmolták az autója zárszerkezetét, valószínűleg felakarták törni.

Viszont mivel régi autó, és nem vészes a javítás, azt mondta,hogy lezártnak tekinti az ügyet.

Ha viszont legközelebb ilyet látok, hívhatom a 107-et?Mert most azért nem akartam,nehogy adatokat kelljen megadnom magamról, vagy bármi ilyesmi...tehát hogy ott sokkal komolyabban veszik a hívást.


2016. jan. 18. 09:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Névtelen bejelentés alapján is kimennek, hívhatod nyugodtan a 107-et, de azért a neved meg a telefonszámod érdemes bemondani, hogy vissza tudjanak hívni esetleg.
2016. jan. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen komolyan veszik a hívást és ne felejtsd el, hogy már büntetik a téves riasztásokat, viszont ha többször is volt már hasonlóra példa a környéken akkor fő a biztonság, szerintem ezért nem vennének elő.

[link]

2016. jan. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tehát ha szóltál nekik, ki is mentek, valószínűleg igazoltatták is, így a szomszédod sérelmére elkövetett rongálás is felderített lenne, de ő tudja mit akar...

A 107-es hívószám egy HIK központba kapcsol, ahol séma kérdéseket tesznek fel, utána beszélhetsz rendőrrel, persze kérheted a névtelenséget. A névtelenségnek szerintem ilyen esetben semmi értelme nincs, a 107-es hívószámon kijelzi a telefonszámod, ha elrejted a számot akkor is.

Azt pedig nem értem, hogy milyen komolyabb intézkedésre vársz annál, minthogy rögtön kiment a járőr és megpróbálták felkeresni ezt a személyleírású embert!?

A 107-es hívószámmal elveszítesz 5 percet kb, kérd el a szolgálati mobiltelefonjuk számát.

A rendőrségtől nem kell félned. Segítsd őket az információkkal, hogy rajtad is segíthessenek, és erre büszkének kellene lenned, nem pedig eltitkolni az adataidat.

2016. jan. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!