Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lehet-e vipera (retractable...

Lehet-e vipera (retractable stick) önvédelmi fegyvert vásárolni interneten, külföldről rendelni?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom akkor vásárlása nem, de viselése illegális, én itthonra szeretném ereklyeként. Az lenne a kérdésem, hogy a vámon átengedik, esetleg megbüntetnek érte?

#Viepra
2016. jan. 20. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Tessék:


[link]

2016. jan. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az oldalt, én is néztem, de nem kell nekem a legjobb esp, külföldről sokkal olcsóbb, ezért szeretném inkább így.
2016. jan. 20. 20:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Tudsz neten rendelni viperát, amíg nem éri el a vámköteles súlyt a kutya sem fogja megnézni. Ha ki is nyitják, és vámoltatni akarják kifizeted az illetéket és kész, vipera vásárlása nem illegális.
2016. jan. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Olvastam a 2011-es a ,,haditechnikai eszközök és szolgáltatások kivitelének, behozatalának,

transzferjének és tranzitjának engedélyezéséről,, Kényszerítő eszközök között teleszkópos ütőbotról. tehát akkor törvényes, akkor is ha külföldről rendelem, illetve a tollba rejtett kamera, mint Haditechnikai eszközzel visszaélés. Olvastam, hogy nagyon sok embernek volt ebből bírósági ügye, a közelmúltban. Ez jelenleg hogy áll, és mik erre a szabályozások?

2016. jan. 20. 22:01
 5/5 anonim ***** válasza:

A kényszerítő eszköz önmagában nem ad okot arra, hogy ne vásárolhasd meg, hiszen csak hivatalos személy kezében "válik" azzá, te nem tudod jogilag kényszerítő eszközként alkalmazni. Azonban közbiztonságra különösen veszélyes fegyver, tehát szabadon vásárolható és tartható a lakásban, de nem viselhető.


A tollba rejtett kamera más tészta, de mivel nem fegyverzeti anyag az sem, legfeljebb személyiségi jogokat sérthet.

2016. jan. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!