Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Románul nem tudó erdélyi...

Románul nem tudó erdélyi magyar embernek mik a jogai rendőrséggel szemben?

Figyelt kérdés
Példáúl: mikor igazoltatni akar vagy büntetést akar aláiratni, s nemis értem a pontos okát hogy míért mert nemértem meg a románt hogy mít mond...

2016. febr. 6. 23:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%
Mondjuk megtanul legalább alapszinten románul, ha már egyszer úgy hozta a sors, hogy ott él.
2016. febr. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%

" Mondjuk megtanul legalább alapszinten románul, ha már egyszer úgy hozta a sors, hogy ott él."


Székelyföld közepén, színmagyar területen a f..sznak lenne motivációja románt tanulni. Annak idején, amikor itt voltak az oroszok, hiába volt kötelező oroszul tanulni, mégsem tudott volna 10-ből 9 ember egy pohár vizet sem kérni.

2016. febr. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
37%

# 2/2 Időpont ma 00:31


Csak annyi a különbség, hogy nálunk a rendőrök nem oroszul beszéltek.


És igen, a fsznak lenne kedve románul tanulni, de sajnos - mivel a nemzetközi megítélésünk jó 30 éve a béka segge alatt van, és mehetnek a nyelvtörvények ellenünk orrba-szájba -, kénytelen. Úgyhogy igen, azért kell megtanulnia, mert a mindennapi életéhez kell. Akkor is, ha magyarokkal van körülvéve.

Tudod, Londonban is van magyar negyed, mégis ki vannak utálva azok, akik az angolt legalább alapszinten nem beszélik. Nem véletlenül.

2016. febr. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%

Miért kellene egy erdélyinek románul tanulnia?

Románul beszéljenek a románok, Romániában. Erdélyről beszélünk, b.aszod.

2016. febr. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
50%

Ha valaki nem tud az orszag nyelven, akkor tolmacsot rendelnek ki melleje.


Vagy ha tudnak egy kozos nyelvet (pl angol), akkor azon probalnak ertekezni.

2016. febr. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
24%

# 5/5 Időpont ma 11:04


Igen, és te várnál órákat egy tolmácsra? Szerinted nem szopatnák halálra a szőröstalpúak eleve? Önvédelemből kell románul tanulnia. Én sem örülök neki, de bazeg, saját életét könnyíti meg vele, ha románul is el tudja küldeni őket a 'csába.

2016. febr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%

En a kerdesre valaszoltam; leirtam, hogy ilyenkor mi van. Ennyi.


Ha valaki felnottkorara nem tud kinyogni par mondatot a sajat orszaga nyelven (miutan 8-12 evet tanulta az iskolaban, es szerencses esetben erettsegizett is belole), az magara vessen.

2016. febr. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%
Aki Romániában él, az tanuljon meg románul. De Erdély nem Románia.
2016. febr. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Komplikato ***** válasza:
94%
8-as Hivatalosan az, erről se a te, se a mi véleményünket nem kérik ki, de még az erdélyi magyarokét sem. Az ország HIVATALOS nyelve meg ugye nem a magyar.
2016. febr. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
35%
Bármyen szemszögből is nézzük igaza van.Értem,h tombol benned a gungarikum,de a te szavadtól nem fog megváltozni a rendszer,inkább próbáld.elfogadni.Kárpátalján is hivatalos nyelv az ukrán,a magyarok 60%-a nem tud ukránul,az új növendékek még jobban nem tudnak és nem is akarnak az ilyen felfogás miatt.Ne szaporodjnak már.az ilyen tudatlan barmok.
2016. febr. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!