Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » NKE bűnügyi alapszakon, lehet...

NKE bűnügyi alapszakon, lehet ezen bellül még specializálódni?

Figyelt kérdés

Bűnügyi területen belül értetendő igazából fogalmam sincs,hogy mik a lehetőségek.

És még egy kérdésem lenne,hogy NKE bűnügyi alapszakon van lövés,tehát fegyverrel kell majd lőni?

Egyetemen belül elkezdhetek valami harcművészetet is? mármint,hogy az iskola indít ilyen dolgokat?


2016. febr. 18. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Bűnügyi területen (Rendészettudományi Kar) belül választhatod a bűnügyi nyomozó, gazdaságvédelmi nyomozó és pénzügyi nyomozó szakirányt, bár utóbbi esetében NAV-os leszel, nem rendőr! Ez azt jelenti, hogy felvételinél ezen szakirányok valamelyikét kell megjelölnöd, tehát nem a tanulmányaid során fogsz "specializálódni".


Lövészet igen, van, félévente egy alkalommal, kivéve talán a 6. (utolsó) félév.


Az RTK-n kifejezett harcművészettel a Ju Jitsu Szakosztály foglalkozik, de emellett van két komplexebb, önvédelmi-intézkedéstaktikai szakosztály, az Intézkedéstaktikai Szakosztály és a Tonfa Szakosztály.

2016. febr. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Úgy értem a specialózódást,hogy pl az orvósnál van egy alap pl sebész-azon bellül lehet agysebész,szív...stb

Itt a bünügyi nyomozó területen BELÜL van lehetőség még specializálódni? Tehát itt nem azt értem,hogy milyen szakok vannak még,azt olvastam és tudom,és a bünügyire jelentkeztem.

2016. febr. 18. 11:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Más specializáció nincs a szakirányokon belül.
2016. febr. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. febr. 18. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!