Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Igazoltatásnál mit van jogom...

Igazoltatásnál mit van jogom kérni a rendőrtől, hogy igazolja magát?

Figyelt kérdés
Tehát mivel igazolja azt, hogy ő valóban rendőr és nem egy rendőrruhás szélhámos? Mihez van jogom?
2016. márc. 3. 22:30
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Megkérheted hogy mutassa a jelvényét de vlszeg kiröhög.
2016. márc. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

És ha megmutatja, akkor honnan tudod, hogy nem hamisítvány?

Lehet én egyedül vagyok ezzel, de én nem tudnám eldönteni, sose láttam még.

Egyébként valóban kérheted, hogy azonosítsa magát, vagy látható helyen hord ilyesmit..

2016. márc. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Igazolványt, nyilván.
2016. márc. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2016. márc. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Van.


Én úgy tudom egy azonosító szám van az igazolványán, a kamun viszont általában csak a "policár" felirat. Meg állítólag a szám alapján le lehet kérdezni tényleg rendőr-e.

2016. márc. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az intézkedés alapból úgy kéne kezdődjön, hogy a rendőr igazolja magát, csak ezt nem nagyon tartják be. Multkor engem a fináncok állítottak meg, lekérték az adataimat meg megnézték be vagyok e jelentve és írtak róla egy jegyzőkönyvet. A jegyzőkönyben benne volt, hogy az adóhatóság munkatársa igazolta magát meg az azonosítószámát meg ilyenek, szerinted? Semmit nem mondott, csak annyit, hogy vámvizsgálat.
2016. márc. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Én úgy tudom egy azonosító szám van az igazolványán, a kamun viszont általában csak a "policár" felirat."


Hamar lebukna ha ez lenne ráírva. :D

2016. márc. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
Egyenruha + jelvény igazolja. Kérhetsz tőle szolgálati igazolványt, de ha nagyon szkeptikus vagy felhivod a 107 et és megkérdezed hogy az 12345 jelvényszámú rendőrnek mi a neve és hol dolgozik.
2016. márc. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Igazoltatásnál mit van jogom kérni a rendőrtől, hogy igazolja magát?"


Van jogod kérni.


"Tehát mivel igazolja azt, hogy ő valóban rendőr és nem egy rendőrruhás szélhámos?


Egyenruhás rendőrt az egyenruhája igazolja, illetve a jelvénye. Laikusként nem biztos, hogy meg tudod állapítani, hogy szélhámos-e, de nagyon kicsi az esélye az utcán rendőrruhában igazoltató szélhámosoknak.


Civil ruhás rendőr az igazolványa felmutatásával igazolja magát. Ott van mellette a jelvénye is, számmal.


"Mihez van jogom?"


A nevét, jelvényszámát és szolgálati helyét megtudhatod. Köteles elárulni. Ha panasszal akarsz élni ellene, a szolgálati helyén a felettesénél megteheted 8 napon belül. Az igazoltatás ténye ellen felesleges panaszkodni.

2016. márc. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!