Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » 7. osztályba járok és elgondol...

7. osztályba járok és elgondolkozdtam a rendőri szakmában. Ha rendőr akarok lenni akkor gimi után egyből kell menni a rendőrtiszti főisklolára? Vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés
Az sem világos hogy ugye van a rendészeti szakközép meg a rendőrtiszti főiskola. Mi a különbség a kettő között?

2016. máj. 4. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

18. életév betöltése után tudsz rendőrnek jelentkezni.

A rendőri pálya két részre tagozódik.

Egyik a tiszthelyettes, másik a tiszti.

Elsőbe az őrmesterek tartoznak meg a zászlósok, utóbbiba hadnagytól felfelé.

Előbbiekkből lesznek a járőrök, technikusok, fogdások stb.

A tisztek általában vezetői beosztásban vannak.

A rendészeti szakközépiskolák elvégzése után tiszthelyettesi beosztásokat tölthetsz be, míg a tiszti ugye...

Egyébként én nem javaslom.

2016. máj. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! És a gyors választ is! Sokat segítettél.
2016. máj. 4. 10:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Bizony, az elso ott volt a szeren. Nincs is mit hozzafuzni. Hacsak azt nem, h en sem javaslom. Nagyon, nagyon gondold meg!
2016. máj. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most pontosan melyik részét gondoljam meg?
2016. máj. 4. 11:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Kössz a dicséretet.

Nem vagyok rendőr, szal ha hülyeséget mondok, javítsatok ki.

Én úgy látom hogy mire te oda kerülsz, hogy szakma legyen a kezedben, az legalább 7 év.

Eléggé meglesz az, de már most is jelen van, hogy az a király, akinek olyan végzettsége és tudása van, ami bárhol használható a világban.

Nem igazán megy már a 40 évet lehúzok egy helyen.

A rendőri végzettség pedig nagyon az országhoz köt.


Másrészt egyszer hibázol, belefutsz mondjuk egy közúti balesetbe, mert épp szar napod van és vége a dalnak, simán kirúgnak.

Máshol nem fogja érdekelni a főnököt, ha jól dolgozol.

Aztán ott van az is, hogy elvítték a nyugdíjat, az Eü alkalmassági viszont megvan továbbra is és szigorú.

40 évesen bekapsz egy cukorbetegséget vagy ekcémát, aztán megint kilöknek.

Civil munkahelyen ez megint nem érdekel senkit, ha tudsz dolgozni.

Próbálj meg hosszútávban gondolkodni, keress olyan szakmát, ami időtálló minden téren.

Bár az a legjobb, ha folyamatosan képezed magad.Akkor baj nem lehet.

2016. máj. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod de sztem az írjon ilyet aki tapasztalta már. Egy rendőrtől lehet elfogadnám de így biztos nem de azért köszi
2016. máj. 4. 16:56
 7/7 SimkoL ***** válasza:

Én már nyugállományú vagyok, még a '80-as években szereltem fel, rejtjelző, majd később informatikus, ügyeletvezető beosztásba. Elég sokszor csörgött a telefon azért, azért, de a család megszokta. A rendőri pálya hívatás, a családnak nagyon sokat kell alkalmazkodni. Nagyon sok elvált volt az állományban, mert valamilyen szinten a (élet)társad is rendőr lesz és nem mindenki tudja elviselni szinte állandó készenlétet. Hál' Istennek az én feleségem jól viselte, mivel mindketten a vasúton kezdtünk és valamilyen szinten nem volt idegen a parancsuralmi rendszer.

Száz szónak is egy a vége az eleje nagyon nehéz. Én nagyon imádtam a munkámat, de sajna volt egy 'értelmes' főnököm és így idő előtt (már amit én elterveztem) távoztam. Most a boldog nyugdíjas éveimet töltöm és talán már nem is bánom, hogy nem diplomáztam le közben - sajnos a szakirányút - informatikus, programozó - nem támogatták -

2016. máj. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!