Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valaki rám támad az utcán,...

Ha valaki rám támad az utcán, akkor megvédhetem magam, van erre valami törvény?

Figyelt kérdés
Nem pont fegyverrel, de arra is kíváncsi lennék, ha valaki késsel rámtámad akkor kivédhetem e úgy, hogy saját magát szúrja le!?
2010. ápr. 11. 19:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Mo-n él az ún. "adok-kapok" rendelet, ami annyit tesz, hogy ha késsel jönnek neked, akkor te késsel, vagy bármilyen "ez alatt álló fegyverrel" védekezhetsz, de pl pisztollyal már nem. De ha késsel jönnek neked semmiképp ne szúrd le az ő késével, mert a végén még te leszel a gyilkos. Inkább törd el a nyakát, akkor hivatkozhatsz önvédelemre.
2010. ápr. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Sajna a valós helyzet az az , hogy ránktámadott egy barom, mi védekeztünk, cserébe kaptunk 100-100ezer bírságot. Mikor a bíróval beszéltem, kérdeztem hogy lehet hogy egyértelműen látszik h ki támadott kit, és mégis mindenki kap bírságot. A bíró szomorúan annyit mondot t h : ITT CSAK JOGSZOLGÁLTATÁS VAN, NEM IGAZSÁGSZOLGÁLTATÁS!
2010. ápr. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 doboszoli ***** válasza:

Amennyiben fenn áll a jogos védelmi helyzet,(mondjuk ennek megítélése szubjektív..)nem kell mérlegelned az arányosság mértékét,de meg nem ölheted.

Bölcs törvényhozóink ráébredtek, hogy stresszhelyzetben, amikor a testi épséged, akár az életed is veszélyben lehet, nincs lehetőség a támadónál lévő eszköz méretének analizálására.

Viszont a jogos védelmi helyzet megítélése kétesélyes, különösen, ha 6-8 "éppen arrajárő" ork tanúsítja az ellenkezőjét. Mint a mesében, adtak is, meg nem is, avagy törvénymódosítás Ungarische módra.

Jobb a csetepatét elkerülni, de ha nem lehet ne mérlegelj, üss, lőj, fújj.

2010. ápr. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!