Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ez mégis milyen munkavégzés...

Ez mégis milyen munkavégzés volt a rendőröktől?

Figyelt kérdés

Kihívtam a rendőröket, mert a szomszéd lakó bulit tartott a haverjaival, én meg nem tudtam aludni. Aztán mikor kijöttek a rendőrök (én már kint álltam az ajtóban, kíváncsi voltam őket is szemberöhögik-e, ugyanis én már egyszer szóltam nekik), és meglátták, hogy három ilyen kopasz, tetkós ürge nyit ajtót, csak így finoman megkérték, hogy "kicsit csendesebben, ha lehet, mert a hölgyet zavarja". Még rám fogták az egészet!!! Én csak hebegtem, habogtam, hogy ez mégis mi volt? Aztán mondják a srácok, hogy "rendben, meglesz". És azért azt elárulom, hogy nem igazán halkultak el, úgyhogy hajnali 2-kor tudtam csak elaludni, és fél 4-kor kelhettem is!

Szerintem ez felháborító volt, ahogy félvállról vették a rendőrök azt, hogy rendbontás van a szomszédba, és az egész ház nem tud aludni. Elvártam volna, hogy határozottabban lépjenek föl! Vagy szólnom kellett volna, hogy ilyen kigyúrt, focidrukkerekről van szó, hogy föl legyenek készülve? Most mondhatjátok, hogy olyan vagyok, mint az öreg nénik, de nincs igazam? Más nem lenne fölháborodva?


2016. jún. 14. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem, az elmondás szerint kulturáltan megkérték őket, hogy csendesebbek legyenek. Azok azt mondták, rendben. Akkor mit kellett volna még tenniük? Milyen "határozottabb" fellépésre gondoltál? Hogy nyomatékul még verjék őket hátba tonfával, vagy csavarják meg az orrukat?


Nem értem, egyszer az a baj, hogy normálisan lépnek fel, nem alpári, bunkó módon, máskor meg az a baj, hogy...

2016. jún. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy rendben, nem nem úgy gondolták! Tovább buliztak még utána. Erélyesebben kellett volna rájuk szólni, hogy kicsit megijedjenek, és visszavegyenek a hangerőből!
2016. jún. 14. 17:33
 3/9 tetro ***** válasza:

17.33

vagy esetleg lőhettek is volna egyből... mocskos aljas fiatalok bulizni mertek, ráadásul hétfő este...

2016. jún. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is fiatal vagyok, de tudom, hogy a panelház nem szórakozóhely. Ha bulizni akarnak tegyék, de menjenek el egy erre kijelölt helyre. Lehet, hogy ők ráérnek délig aludni, de más dolgozik és korán kell kelnie. A rendőröktől több támogatást vártam volna.
2016. jún. 14. 17:41
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szabályos eljárás.


Ha a figyelmeztetés után újra(tovább zajonganak, akkor neked kell újra jelenteni a rendörség felé.


A másoidk-harmadik eset után már felveszik az iletök adatait és eljárást indítanak ellenük szabálysértés miatt.


De megverni, vagy agresszivan kiabálni velük nem fognak, mert akkor ök követnek el szabálysértést.

2016. jún. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jó értem. Csak nekem akkor is fura volt, hogy nagy bőszen jönnek föl, aztán mikor meglátták, hogy milyen társaság nyit ajtót, akkor megszeppenve csak annyit mondanak, hogy kicsit csendesebben, ha lehet. De hát ha ez a menete, akkor oké, csak elvártam volna, hogy kicsit határozottabbak legyenek, hátha akkor jobban hallgattak volna rájuk, és én is tudok aludni. Két és fél órát aludtam az éjszaka!!! A munkaszerződésemben benne van, hogy munkaképes állapotban kell megjelennem a munkahelyemen, és én nem voltam így munkaképes állapotban!
2016. jún. 14. 19:12
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen jogszerűen jártak el. Hasonló bejelentés esetén, első körben minden esetben felhívják a figyelmet a tevékenység zavaró jellegére, és kérik, hogy mérsékeljék, vagy szüntessék meg a zajkeltést.

Határozottabb fellépés, illetve szabálysértési eljárás csak abban az esetben indul, ha a figyelmeztetés ellenére is tovább folytatják a zavaró tevékenységet. Ezt természetesen ismét be kellett volna jelenteni.

2016. jún. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Édes istenem....

Pont leszarom, ki nyit ajtót. Minden esetben az első kiérkezéskor ahogy te is láttad, kérés, figyelmeztezés van.

Ha azon az éjjelen többször is ki kell menniük a rendőröknek, akkor van egyéb szankció.

Ezt annyira bírom...

2016. jún. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Naná hogy besz@hrtak a kopaszoktól...D A legtöbb magyar rendőrnek annyi a legnagyobb konfliktus helyzete, hogy mekkora a legnagyobb bírság amit kiszabhat anélkül, hogy képen ne rögögjék őket.. De ha cigók lakta "no go" zónákba kéne bemenniük, azt nem is vállaják eleve. Kerülnek ezek minden konfliktust.


Már megfigyeltem igazoltatásnál egy gazdag, Porsche-t vezető csávót hagytak símán elillanni, egy mukkot sem szóltak, hogy esetleg álljon meg vagy valami.. Tojt rájuk nagy ívben és még csak rá sem szóltak hogy álljon már meg.. Tiszta röhej az egész testületük úgy ahogy van.

2016. szept. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!