Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miröl szól az erkölcsi biznyit...

Miröl szól az erkölcsi biznyitvány?

Figyelt kérdés
Ha valakit büntettek mennyi idöre néznek vissza az életébe? Mit irnak bele az erkölcsi bizonyitványába?
2010. ápr. 19. 00:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az erkölcsi bizonyítványba azt írják bele, hogy büntetett előéletű vagy e, vagy sem.

Ha valaki kapott mondjuk két év felfüggesztetett, azt is beleírják.

De ha letelik a két év, és utána igényelsz ilyen papírt, akkor már nem fog látszani, úgymond törlődik!

Persze, ha olyan helyre megy az ember dolgozni, ahol komolyabban is utánanézhetnek, akkor ki tudják deríteni.

Én dolgoztam olyan biztonsági cégnél, ahol kikérték a BM-ből, hogy voltam e már valaha büntetve....( sőt még poligráfos vizsgálat is volt)

Persze ez utóbbiak, csak az én beleegyezésemmel, másképp nem lehet.

2010. ápr. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Mi az a poligráf?
2010. ápr. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
a poligráf hazugságvizsgálatot jelent
2010. ápr. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pénzről! Itt is az a lényeg hogy még jobban megkopasszanak... Semmi értelme...
2010. ápr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bizonyos munkakörökbe a munkaadó tudja, hogy a leendő alkalmazottja elvileg megbizható, ha viszont elkövetett valamit akkor tisztában legyen vele, hogy mire számítha a munkavállalóval kapcsolatban. Pl. könyvelő ha sikkasztott nem biztos, hogy alkalmazzák. De ha ugyan ez a személy mondjuk közlekedési balesetet okozott, attól még a szakmáját megfelelően el tudja látni.
2010. ápr. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!