Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mozgasserult kartyaval parkola...

Mozgasserult kartyaval parkolas mozgasserult nelkul ( tobbi lent)?

Figyelt kérdés
Na szova az lenne a lenyeg hogy edesanyam ki tette az anyja eredeti ervenyes mozgaserult parkolo kartyajat egy parkolasnal ami par percrol szolt. Jott egy rendor es kerdezte hogy hol van az anyja o meg mondta hogy bent vasarol a piacon, a rendor nem hitte el azt mondta hogy hazidik es ezert be vitte a rendorsegre es most ott tartjak. Mondta neki a rendor hogy hivja ki akkor a piacrol de hat nyugdijas igy a telefonja nincs nala. Ezt mondta az edesanyam de persze az anyja tenyleg nem volt a picon de ezt a rendor nem tudhatta csak ugy be vitte. Ilyet csinalhat? Vagy most mit tegyunk? Nekem meg nem akartak semmit el mondani telofonon hivtak engem.

2016. szept. 1. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyenért alapból nem szoktak bevinni senkit. Szép kis pénzbüntetés jár(meg is érdemli anyukád), de csak ezért bevitték? Nem lehet hogy ellenséges volt a rendőrrel vagy erőszakos? (ha jól értem te nem voltál ott a történtekkor)
2016. szept. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha abból indulsz ki hogy egy sz@ros buszbérlet problémáért bevisznek nap mint nap embereket, akkor egy ilyen tipusú visszaélésért is simán.
2016. szept. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Gugu Gabor ***** válasza:

Szerintem ott más is történt, nem hiszem hogy ilyenért bevisznek valakit poénból.

Egyébként tudtommal súlyosabb büntetési tétel lett a mozgás sérült kártyával történő vissza élés (talán közokirat hamisítás?)

2016. szept. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján ez közokirat hamisítás büntette.


Btk 342§ (2) Aki hamis, hamisított vagy más nevére szóló valódi közokiratot felhasznál, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Arra a kérdésre, pedig hogy beviheti-e a rendőr, a válasz a rendőrségi törvényben keresendő.


A rendőr a további intézkedés megtétele céljából elfogja és az illetékes hatóság elé állítja azt,

a) akit szándékos bűncselekmény elkövetésén tetten értek;


A választehát igen, beviheti.

2016. szept. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!