Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mozgásserult ember számára...

Mozgásserult ember számára hogyan oldható meg az orvosi egyetemen való tanulás?

Figyelt kérdés
Gimnazista vagyok , ebben a hónapban kell fakultaciot választani a suliban , és hát ugye orvos szeretnék lenni , ez az álmom. Egyetlen problémám van ... Kerekesszekes vagyok. A SOTEra szeretnék me,nni , és már kaptam olyan információt , mi szerint megoldható , valamint az iskolai törvények között is le van írva, hogy el kell tudjam végezni az iskolát. Nyilvánvaló , hogy olyan orvosi pályát valasztanek , ahol nem jelent hátrányt az allapotom , teszem azt pszichiatria, radiologia. Viszont tudom , hogy vannak klinikai gyakorlatok. Vervetel, agyhuzas , infuzio bekotes menne , ám szerintetek tágabb korokben is megoldható lenne számomra ? A SOTEra jarok talán könnyebben válaszolni tudnak , hogy a gyakorlati helyszíneken el tudnának r képzelni egy kerekesszekes tarsat, stb . Minden részlet erdekel :D jaj , kicsit sokat írtam , remélem érthető a lényeg. :D

2015. jan. 9. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
A kérdésedre nem tudok valaszolni sajnos, de azt tapasztalatból mondom, hogy el lehet úgy végezni, hogy egy tűt nem fogsz a kezedbe ;)
2015. jan. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A SOTE SZMSZ-ében részletesen megtalálod, hogy milyen lehetőségeket biztosítanak a fogyatékossággal élő hallgatóknak. Van fogyatékosügyi koordinátor is, ez egy idősebb professzor, aki mindenben segíti őket. Szerintem érdemes őt is felkeresni, az elérhetőségét valahol a Semmelweis honlapján megtalálod. Illetve keresd fel a Semmelweis Egyetem Foglalkozás-egészségügyi szolgálatát is, hogy alkalmas vagy-e orvosi munkavégzésre.

Sok sikert a felvételihez és ne add fel az álmaidat, azért mert vannak és lesznek nehézségek! ;)

Egy SE ÁOK HÖK-ös.

2015. jan. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, főleg a másodikat!!:) Főleg a tanácsokért tartozom köszönettel, igyekszem ezek szerint cselekedni!!:D
2015. jan. 12. 14:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Esetleg gyógyszerészet

nem érdekel?

2018. júl. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!