Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » 20. 000 Ft-os netes csalásért...

20. 000 Ft-os netes csalásért ha feljelentek valakit milyen következménye lesz rá nézve? Reális esetben… semmi?

Figyelt kérdés

Apróhirdetési oldal kinézem a terméket mucsaröcsögén vehető át, akkor inkább utalok és postázza ki.

Utalok nem jön meg a termék, nem is fog már. Átvertek. Érték: 20.000 HUF


Feljelentem a rendőrségen az eladót. Egy konkrét és jó nyomom van: a bankszámlaszám ami mögött valós személy áll valós adatokkal és a bank ki is adja a rendőrségnek.


Szóval: mik lehetnek a következményei rá nézve? Megállapítják ki az illető-jó. És tovább?

20.000-ről van szó.


2016. szept. 14. 11:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ.

Ha csak téged vert át, akkor nem lesznek súlyos következmények, de ha kiderül, hogy nagyiparban csinálta, akkor könnyen lesittelik.

2016. szept. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%
Pontosan jártam én is így néhány éve...senki nem csinált semmit.
2016. szept. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

"akkor nem lesznek súlyos következmények"


egyáltalán lesz BÁRMI is belőle? súlyos nem súlyos akármi?

2016. szept. 14. 12:08
 4/16 anonim ***** válasza:

Próbálkozni kell.

Nekünk is volt hasonló ügyünk. Kiderült, hogy volt több károsult is. Hiába volt kis összegű a kár, mégis foglalkoztak vele, mert nemcsak mi jártunk így.

Mondjuk nem kaptunk semmi kártérítés :) De az illetőt elkapták.

2016. szept. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ha senki nem jelent fel senkit, mert "nincs értelme", akkor csak szaporodni fognak a csalások, mert "úgysem csinálnak semmit". Persze komoly következménye nem lesz. Ha tényleg nagyiparilag csalt, akkor esetleg kap egy felfüggesztettet, de azzal az ítélettel már polgári peres eljárásban követelheted a tartozás kifizetését. Ami persze nem fogja megérni. Nem feltétlen anyagilag, csak azért lesz utánajárás is.
2016. szept. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
A bankszámlaszám mögött mindig valós személy áll, legalábbis fiktív személlyel még nem találkoztam. Az viszont megint más kérdés, hogy a számlatulajnak mennyi köze van a csaláshoz, egyáltalán tud-e róla.
2016. szept. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ez nem kérdés az ő számlájára ment a pénz majd ő bizonyítja hogy ő csalt-e vagy nem. Ha nem tudja bizonyítani hogy nem ő volt akkor is őt veszik elő ha ő volt valójában ha nem, és akkor cumi van neki.
2016. szept. 14. 13:16
 8/16 anonim ***** válasza:
Feljelentheted, de mivel ez csak szabálysértés, nem nagyon fogják magukat törni. Inkább azt gondold át, megéri-e neked az utánajárás, az időd, vagy inkább tanulópénznek fogod fel...
2016. szept. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

"de mivel ez csak szabálysértés,"


Ja nem mondtam: 20.000 volt a termék és + 1000 a posta.

És 20-ig szabálysértés, ez meg 20+1 = már nem szabálysértés.

2016. szept. 14. 14:21
 10/16 anonim ***** válasza:
Már rég eltörölték a 20ezres szabálysértési határt. Most már minden értékben bűncselekmény. Csak hát sajnos a gyakorlaton nem sokat változtat ez.
2016. szept. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!