Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen következménye lehet ha...

Milyen következménye lehet ha feljelentek egy apróhirdetési oldalon engem átverő eladót? Utaltam és nem küldte az árut. Mi lehet belőle rám és mi az eladóra nézve?

Figyelt kérdés

A sztori a szokásos: hirdetés utaltam nem küldte. Azt kamuzta rossz címre küldte és visszajött. Kamu. Aztán azt kamuzta visszautalta nekem a pénzt. Kamu. Sose jött meg a pénz.

Összeg: 20.000

Mi van a kezemben: a teljes ezzel kapcsolatos levelezés benne az eladói kamukkal ígérgetésekkel.

megvan az illető mobilszáma mail címe és a bankszámlaszáma ahova utaltam. Amögött valós adatok, melyet a bank tud és ki is kell adnia a rendőrségnek.

Ezzel bemegyek a rendőrségre és feljelentem. Oké.

Mi lehet belőle?

Mi lehet belőle az eladóra és rám a vevőre nézve? Tekintve az összeget?

Jól sejtem hogy bármi is lesz belőle én az összeget már soha vissza nem kapom, hacsak nem megyek majdan a rendőrségi nyomozás után bíróságra érte (ha már tudom ki volt a kamus eladó és bíróság elé tudom citálni). És 20.000-ért nem megyek.


Mit kaphat az eladó büntetésként?


2016. márc. 6. 10:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Csalás miatt tehetsz feljelentést (szerencsédre nem egy hibás terméket küldött, hanem semmit, ez így neked "jobb").

Ő kap pénzbüntetést és ennyi. Aztán polgári perben követelheted tőle a pénzed. Azt meg vagy be tudod hajtani vagy nem.


Annyi előnye lehet, hogy neki is előnyös, ha valóban megindul az eljárás és kártalanít akkor az enyhítő körülmény vagy akár ejthetik is a vádat és akkor megússza, neked meg lesz pénzed.

2016. márc. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy feljelentsd, legelőször is a hirdetés szövegét kellene kinyomtatnod - már ha egyáltalán még megvan.

Aztán kinyomtatni, ahol azt írja, rossz címre küldte + kinyomtatni, ahol azt írja, utalja a pénzt. És még egy dolgot kinyomtatni: amikor Te utaltad a pénzt az Ő számlaszámára.

Ha mindezek megvannak, meg az eladó adatai, akkor ezekkel besétálhatsz feljelentést tenni.

Milyen következményei lehetnek? Pl. ha több embert is átvert, akkor a rendőrségnél összefuthatnak a szálak, s jobb esélyed van rá, hogy elkapják, mert összevonják az ügyeket.

2016. márc. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Érdeklődj a jogiforum.hu/polgari jog/aprod csalas oldalon, mást is átvert-e az illető.

Ha van károsult társad, közösen jelentsétek fel az illetőt!

Igy már üzletszerűen elkövetett csalás lesz a vád.


Egyetlen csalót sem szabad futni hagyni, megérdemlik a sorsukat!


hogy miért írom ezt?

Az általad emlegetett csaló és társai teljesen tönkre teszik a netes használt cikk eladást.

Hónapok óta hírdetek biciklit, cipőket egyéb műszaki dolgokat, jó állapotban, de eladni SEMMIT nem tudok, mert az emberek már 2 000 ft-ot nem mernek utalni előre, mert már annyi a csaló.

Becsületes eladóként engem is zavar az ilyen emberek ténykedése, ezt mindenképp vissza kell szorítani!


Én drukkolok neked, ne hagyd magad!

2016. márc. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!