Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Semmi vitát nem szeretnék, de...

Semmi vitát nem szeretnék, de miért csodálkoztok, hogy a rendőrök olyan (ahogy ti mondjátok) "lenézőek" stb. mikor kivonul pl a rendőrség a meccsekre hogy ne legyen semmi baj és ne verjen össze senki senkit és ti meg dobáljátok sörösüveggel stb?

Figyelt kérdés

Akinek nem inge ne vegyék magukra, de a rendőrök értünk vannak, és nem kéne utálni, most is volt ez a rendőrgyilkosság, 1: őt csak kiküldték, 2:semmi rosszat nem akart, pont az ellenkezője, jót akart az embereknek és ezért ment rendőrnek, és mikor rendőrnek ment benne volt a pakliban h bármikor lelövik.

A másik hogy sokan írják hogy ellopták a bicikliét azt bejelentette és semmit nem tettek, hát legtöbben annyit mondanak hogy szürke bicikli pl. most gondold magadat a HELYÜKBE, te ötmillió bicikli közül megtalálnád azt a "szürke bicikli"-t?

Én csak azt szeretném ezzel, hogy tiszteljük már kicsit azt aki akár az életéért küzd értünk... azért megy vki rendőrnek, hogy segítsen minket!


2016. okt. 31. 09:37
 1/6 anonim válasza:
100%
Tudom, most tenyleg nem megsertodotten irok, csak orulok, h vannak emberek, akik igy gondolnak rajuk :)
2016. okt. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%

"és ti meg dobáljátok sörösüveggel stb?"

Életemben nem voltam meccsen, és a magyar társadalom többsége nem is jár meccsre. Már az első állításod általánosító és bukott érv.

Viszont amit kifelejtettél, a rendőr az adófizetők pénzéből kapja a fizetését! Szóval nehogy már én legyek meg a többi elnéző mert nem képesek kinyomozni dolgokat! Ha rendesen végeznék a munkájuk akkor ne lenne annyi büncselekmény.

A "szürke biciklis" elméleted is bukott érv, mert nem így mennek be az emberek hogy "hé főtörzs! a szürke biciklim ellopták" hanem a többségük képet is csatol hozzá és visz számlát hogy hol vette és milyen típusú volt! (Tudod, a bicikliknek típusa van mint az autóknak.)


"Én csak azt szeretném ezzel, hogy tiszteljük már kicsit azt aki akár az életéért küzd értünk... azért megy vki rendőrnek, hogy segítsen minket!"

KÜZD ÉRTÜNK? Az a mentős, nem pedig rendőr!

2016. okt. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Ugyanúgy vannak köztük nem odavalók,mint bármilyen szakmában.

Azt nem tudom elfogadni,ha élből leírnak egy ügyet,csak mert a tapasztalatok szerint kevés az esély a sikerre.

Példa: betörőcske becsöngetett de nem várta meg míg kiszállok a kádból,próbálgatta a kilincseket,aztán felfeszítette volna a hátsó ablakot ha nem viharzok le és fogok gázpityut a hülye fejére bentről.Annyira árkon-bokron menekült,hogy a baseballtökfödője is leesett.

Hívom a rendőröket,ki is érnek 40 perc múlva,mondom nekik a sztorit.Nem történt behatolás,kár nem esett,annyi infó elég mert úgysem tudják elfogni.

Hohó,és a sapka?A megfogott kilincsek?NEM volt rajta kesztyű.Legalább kiküldhetnék a fiúkat levenni az ujjlenyomatokat.Á nem,hisz ez nem ügy mert nem sikerült betörnie.

Ja,akkor nem,csak mondjuk máshova akinek nincs szerencséje.

Na ezért vannak fenntartásaim,sok a nem odavaló ember.Az egyenesen nevetséges,hogy a városban az újoncok mind hatvankilós srácok és ötvenkilós nőcik,pont ők nyújtanak majd biztonságot.Hihetetlenül alacsonyak lettek az elvárások.

Tisztelem és becsülöm a rendőröket és több jóval találkoztam mint rosszal,de nem jó a tendencia.

2016. okt. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
5%
Én is megdobálnám a tetves sünöket szívesen, de sajna nem járok meccsekre.
2016. okt. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen egyetértek a kérdezővel.

Valóban nagyon sok az újoncok között aki félvállról veszi a szolgálatot. Nagyon sokan mennek csak úgy a rendőrséghez,hogy "csak legyen valami munkám" szöveggel. Ez egy hivatás,erre teljes mértékben születni kell. Én 7 éve döntöttem el,hogy igenis rendőr leszek. Rendészeti szakra járok,érettségi után meg rendészeti szakközépiskolába. És nagyonis látszik egy rendőrön,hogy ki hivatásként,vagy ki csak melóként gondolja. A jó rendőrök hivatásként vannak ott,akik értik a dolgukat,figyelmesek,határozottak és tényleg "szolgálunk és védünk" felfogással mennek ki az utcára. De mindigis lesznek ilyenek és olyanok is. Van amit egy kívülálló pozitívumként vagy negatívumként fogja fel az adott intézkedésünket. Ez a társadalom,nem lehet rajta nagyon változtatni. 😊 Sokat el kell tűrniük a rendőröknek is! Főleg amikor bemegy egy mamika,egy lehetetlen sztorival és tudjuk hogy az nem úgy volt,de kénytelenek vagyunk felvenni a jegyzőkönyvet és eljárást indítani...A másik példa. Egy nyomozó vajon szerintetek mit gondolhat egy kihallgatáson amikor a manus olyan kiakasztó és idióta?! - hát nyílván legszívesebben leütnék őket,de nem tehetik,önkontroll. 😊 Mielőtt bántanál minket,gondold végig! Amikor neked lesz szükséged ránk,mert olyan helyzetbe kerülsz,akkor mit fogsz mondani?! Hát nem szívesen kívánom ezt az élményt,de akkor tapasztald meg és utána ítélkezz.

2016. nov. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Orfeus ***** válasza:

Vannak jó rendőrök, és rosszak. Ugyan akkor csak rossz élményeim vannak, és nem azért mert olyan suttyó lennék vagy akármi.


Az első alkalom 2 barátommal volt, egy padon ülve, 1-1 sört iszogatva, eélmélkedtünk az élet nagy dolgain. Erre odajött a nagydarab rendrő kesztyűvel, és kiabált hogy rakjuk le a sört és pakoljuk ki a zsebeinket, motoztak meg minde. Közterületen piálás 5000. Okés nem para.


Vizsgálat közbe végig méregetett a rendőr és azt kérdezte hova dugtuk a füvet, mert biztos van vmelyikünnél... Ezt így 10-15 percen keresztül. Aztán elment kb 100-120-al egy civic, kb 7 ember volt benne, igen 7, a főúton, ahol kb 60-at tábla lehet, bocsánat ha nem megyek ki megnézni. Mutogattak, kidobtak egy üveget és kiabáltak, elhúztak. A rendőr odanéz, elfordítja a fejét azt folytatja a melóját.


Ez normális? Ha 18-19 éves srác kiül sörözni estelefe, jó időben, akkor őket kell szapulni hogy biztos fű van nálunk? AKi meg ott megy el mellette, azt csak megnézi azt pont.


A másik a vonat amikor kihívták a rendőrt 5-6 cigányra, és nem mertek ketten oda menni intézkedni. Nézték messziről, beszélgettek a rádióba valamit, aztán továbbengedték a vonatot, de odaküldték a kallert h mondja meg, legyenek szívesek jegyet venni. (Bicske-Tatabánya) Természetesen nem vettek, úgy lezárva.


Kövi ügy szintén engem igazoltatnak, túloldalon megy a lökdösődés fényes nappal 1-2 pofon a cigányok között, odanéznek a rendőrök, összenéznek, azt nézik tovább a cuccaimat válvonogatva.


És még 3 ilyen szitu kb amikor nem mertek intézkedni, inkább messziről figyeltek.


Egy olyan rendőrt ismerek aki teszi a dolgát, az is a TEK-nél van. A többi az csak dísznek van, a fele munkanélküli lenne. Még egy része azért ment oda hogy felnézzenek rá mert akkora EGO-ja van, a többi pedig próbálja hivatásként csinálni, de az ritka mint a fehér holló.


Nekem senki ne mondja hogy ilyen olyan hivatás, amikor ott tartunk, hogy 2 megtermett rendőr pali nem mer odamenni a cigánygyerekhez, pedig ott tekeri a spanglit. Ami ugye tisztán látszik mert van vagy 15 centi a papír.


Tisztelet azoknak akik hivatásként kezelik, de nagyon nagyon kevesen vannak.

2016. nov. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!