Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valaki állít rólam valamit...

Ha valaki állít rólam valamit akkor neki kell először bizonyítania hogy az igaz én nem nekem hogy az nem igaz? Tolvaj vagyok mondja valaki-nem nekem kell leállni bizonygatni hogy nem, hanem neki hogy igen?

Figyelt kérdés

valaki feljelent hogy én elloptam tőle valamit. (mondjuk)

első körben neki kell bizonyítania hogy mégis mire alapozza állítását – és nem nekem kell bizonygatni hogy márpedig én nem loptam?

Ez minden esetben (más állítások esetén is) így működik?


Feladok valakinek valamit postán. Ő azt állítja nem kapta meg.

Ebben a szituban (első körben)

- neki kell bizonyítania hogy nem kapta meg?

- vagy nekem hogy feladtam?

És ha neki kell első körben és nem tudja bizonyítani hogy nem kapta meg, akkor ez ennyi le is zárult az ügy? Nekem már nem kell bizonyítani hogy én feladtam?


2016. nov. 26. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
A feljelentőnek olyan tényeket kell tudni előtárni bizonyítékkal, ami akkor is megáll ha te tagadod. Ellenkező esetben nem tudnak elítélni. Pl: ő azt mondja nem kapta meg. Te erre azt mondod te feladtad. Két egyenrangú ellentétes állítás, a rendőrség tehetetlen, nem tudnak mást mint ejteni ezt az ügyet. Papírmunka nekik. A szavad is elég, ha a feljelentőnek is csak szava van, tárgyi bizonyítéka, vagy egy postás vallomása nincs.
2016. nov. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

" ő azt mondja nem kapta meg. Te erre azt mondod te feladtad. "


Akkor vagy nem jól fogalmaztam, vagy nem érted a kérdést.


Szitu.

Ott állunk a rendőrségen.

Ő azt mondja: nem kaptam meg a küldeményt.

És azt mondom: márpedig én feladtam.


Erre mit mond a rendőr?

a) Igazolja ő, aki állítólag nem kapta meg, hogy nem kapta meg? (és ugyan hogy is igazolná)

b) igazoljam én hogy feladtam?


Mert mi van ha ő azt állítja nem kapta meg és meg nem tudom igazolni hogy feladtam? Van ennek jelentősége? Hiszen ezen logika alapján amíg ő nem igzolja saját állítását addig nekem nem is kellhet igazolnom az enyémet.


vagyis lehet tényleg nem adtam fel: de ő nem tudja igazolni hogy nem kapta meg (nekem meg nem kell igazolni hogy feladtam) így akkor ez ennyi téma lezárva?

2016. nov. 26. 09:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Valóban a vádlónak kell bizonyítania, csakhogy te ne nagyon számíts olyasmi, hogy nem tudja bizonyítani, hogy nem kapta meg. Ez ugyani baromi egyszerű, a posta jegyzi mit hova küld. Ha valakinek nem megy ki a csomag kapásból bizonyítva van a dolog, és utána te jössz azzal, hogy feladtad.
2016. nov. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Ez ugyani baromi egyszerű, a posta jegyzi mit hova küld."


Most itt vagy én vagyok hülye vagy te.


Hár menj már be a postára ezzel a sztorival: Kovács Pistime vagyok a nyírfa utcából és adjanak már nekem egy igazolást arról hogy Kiss Pistától és az elmúlt egy évben NEM KAPTAM postai küldeményt????


Hát hülyéenk néznek.

Uis!!!!

A posta soha nem tartja nyilván a címzett feladó adatokat (adatvédelmi okok) SOHA!!!

A posta (és futár stb se) nem tudja azt megmondani hogy kovács pistike mit kapott/nem kapott.


A posta azt tudja megmodani hoyg adott feladási ragszámú küldemény sorsa mi lett.


Vagyis azt bizonyítani hogy én valamit MEGKAPTAM/FELADTAM az sima ügy. Ott a papír.


De azt bizonyítani hoyg valamit NEM KAPTAM MEG???

Mi alapján? Hol a dokument ami igazolja hogy NEM KAPTAM MEG?

22-es csapdája.

2016. nov. 26. 09:53
 5/6 A kérdező kommentje:

tehát summa summarum: a címzett vagy birtokában van a küldemény feladási ragszámának (és akkor ez alapján állíthat) vagy nincs birtokában és akkor semmit sem állíthat.


Mert a küldemény sorsa csak és kizárólag feladási dokument/ragszám alapján követhető (mely magában személyes adatot nem tartalmaz ld adatvédelmi tv) és SOHA NEM címzett feladói nevekkel.

2016. nov. 26. 10:05
 6/6 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__rendorseg__8255361-f..


Fejezd már be a jajgatást. Komolyan most már minden nap meg fogod kérdezni ugyanazt?

2016. nov. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!