Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » S. O. S Szembesítést meg...

S. O. S Szembesítést meg tagadhatom tanu ként?

Figyelt kérdés

Szeretném kérdezni, hogy szembesítést meg tagadhatom ? Nem kivánnék olyannal egy asztalhoz ülni aki bántott s még több feszülséget gerjeszteni. Holnap reggel kellene mennem.

Ha meg tagadhatom, hogy tehetném ?

Köszönöm a segítséget.



2016. dec. 19. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Mostmár nem.
2016. dec. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tagadhatod meg, és igazmondási kötelezettséged van.

Csak megkérdezem, te fordultál a rendőrséghez?

Mi abban a rossz, hogy elmondod a rendőr előtt, hogy korábban megvert? Ideiglenes megelőző távoltartást rendelhet el a rendőrség, melyet a bíróság meghosszabbít, és azonnal őrizetbe veszik, ha a közeledbe megy. A törvény téged véd, de ahhoz neked meg kell bíznod a törvényekben.

Döntsd el, hogy elmondod az igazat, vagy hazudsz, és hatóság félrevezetéséért te leszel bűnelkövető, ha korábban azt mondtad, hogy megvert, most pedig azt, hogy nem.

Általános tapasztalatom, hogy 80%-ban a nő nem tesz lépéseket a helyzete javítása érdekében, persze a szemében mindenki felelős, csak ő az áldozat.

Bocsánat, hogy kicsit ki keltem magamból, de pont az a 80% szokott felidegesíteni... Akkor nem hívtak látogatásra, mikor minden rendben volt.

2016. dec. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát lehet hogy a törvény véd, de a rendőrök nem feltétlenül. Ha nincsenek jelen minden másodpercben, ami ugye így van akkor nem.
2016. dec. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen új magyar volt természetesen az illető a biciklim húzták be.Feljelentettem ennyi.Én nem félek ezektől.
2016. dec. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindenki mellett nem állhat rendőr, de telefonon bármikor tehetsz bejelentést.
2016. dec. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jogilag a tanúnak igazmondási kötelessége van.

Ha a jogi részét félretesszük, akkor az a személyes véleményem, hogy nagy butaság lenne visszakozni, és "falazni" a bántalmazódnak. Pszichológiailag megértelek, fura egy állatfaj némelyik nő, de neked legyen eszed. Tegyél vallomást, menj el a szembesítésre, egyidejűleg kérj távoltartási végzést a bántalmazód ellen. Csak annak lehet segíteni, aki ezt akarja, és el is fogadja.

2016. dec. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!